Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Łódź: Rower publiczny dotarł na Fabryczny

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-03-07 14:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Rower publiczny dotarł na Fabryczny
fot. Roman Czubiński
Od dziś dojazd na dworzec Łódź Fabryczna jest możliwy także przy pomocy roweru publicznego. Ustawienie stacji pod północnym wyjściem z obiektu stało się możliwe dzięki likwidacji jednej z samoobsługowych wypożyczalni cieszących się najmniejszym powodzeniem. Druga stacja przy wejściu zachodnim zacznie działać zapewne w maju lub czerwcu.

Brak stacji ŁRP w okolicy dworca Łódź Fabryczna po jego otwarciu stał się poważnym problemem. Tymczasem wypożyczalnie przy dworcach mają ogromny potencjał, o czym świadczy choćby popularność stacji przy dworcu Łódź Kaliska. – Pasażerowie wysiadający z pociągu szukają środka transportu, który szybko dowiezie ich do punktu docelowego. Rower publiczny powinien być wtedy jedną z dostępnych ofert, obok tramwaju i autobusu – argumentuje wiceprezydent miasta Wojciech Rosicki.

Bez czekania na zamówienie

Pod wyjście z dworca od strony północnej (na wysokości ul. Knychalskiego) została więc przeniesiona stacja z ul. Dwernickiego (obok Północnej, przy Szpitalu MSWiA), która należała do najsłabiej wykorzystywanych. – O przeniesieniu zadecydował Komitet Sterujący na podstawie analizy funkcjonowania systemu w ubiegłym sezonie – wyjaśnia Paulina Cyniak z Zarządu Dróg i Transportu.

Stacja w nowym miejscu działa od dziś. – Pierwsze wypożyczenia już nastąpiły, co świadczy o tym, że wypożyczalnia w takiej lokalizacji jest potrzebna – ocenia przedstawicielka ZDiT. Władzom miasta zależało na tym, by uruchomić stację ŁRP przy dworcu szybciej, niż będzie mogło zostać zrealizowane zamówienie uzupełniające na 50 nowych stacji (ich uruchomienie jest przewidywane na maj lub czerwiec).

Druga z zaplanowanych przy dworcu wypożyczalni znajdzie się bliżej ul. Kilińskiego, przy wyjściu zachodnim i czterotorowym węzłowym przystanku tramwajowym. – Zostanie ona postawiona już w ramach zamówienia uzupełniającego. Zdecydowaliśmy się postawić stację w pierwszej kolejności przy Knychalskiego ze względu na lepszy dojazd w stronę kampusu Uniwersytetu Łódzkiego – tłumaczy Cyniak.

1200 nowych rowerzystów

Prawdopodobnie nawet po wykonaniu zamówienia uzupełniającego stacja przy szpitalu MSWiA nie zostanie odtworzona – po przebudowie ulicy nie będzie na nią miejsca. – Inne stacje w okolicy pozostaną dostępne, myślę więc, że likwidacja tej jednej nie będzie dużym utrudnieniem dla użytkowników – mówi Cyniak.

Tymczasem popularność systemu ŁRP w nowym sezonie rośnie z dnia na dzień. Przez pierwszy tydzień nowego sezonu odnotowano około 25 tysięcy wypożyczeń. Do ok. 66 tysięcy użytkowników zarejestrowanych w ubiegłym roku dołączyło też 1200 nowych. – Skala użytkowania jest poważna. Myślę, że niedługo podobnie jak Szczecin będziemy analizowali wpływ ŁRP na wykorzystanie komunikacji miejskiej – przewiduje Rosicki.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: W czerwcu pierwsze nowe stacje roweru publicznego

Mobilność

Łódź: W czerwcu pierwsze nowe stacje roweru publicznego

Roman Czubiński 23 lutego 2017

Łódź: Znamy szczegóły rozbudowy roweru publicznego

Mobilność

Łódź: Znamy szczegóły rozbudowy roweru publicznego

Roman Czubiński 31 stycznia 2017

Łódź: Jest plan rozbudowy roweru publicznego

Mobilność

Łódź: Jest plan rozbudowy roweru publicznego

Roman Czubiński 12 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5