Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Rewitalizacja obszarowa - pierwsze dofinansowanie zatwierdzone

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-07-31 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Rewitalizacja obszarowa - pierwsze dofinansowanie zatwierdzone
wiz. Urząd Miasta Łodzi / DS Consulting
Wniosek władz Łodzi o przyznanie dofinansowania na rewitalizację obszarową został zaakceptowany przez Zarząd Województwa. Oznacza to, że budżet miasta zostanie zasilony kwotą ponad 50 mln zł, pochodzącą z funduszy europejskich i pokrywającą prawie 50% kosztów prac przy remontach budynków, przebudowie dróg i poprawie jakości przestrzeni publicznej.

Wszystkie zadania będą realizowane w kwartale o powierzchni ok. 22 hektarów, którego granice tworzą ul. Piotrkowską, Tuwima, Nawrot i Kilińskiego. W dokumentach dotyczących rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi teren ten został oznaczony jako „obszar nr 5”. Choć znajduje się w nim wiele obiektów już odnowionych – z siedzibą Urzędu Miasta oraz Urzędu Wojewódzkiego włącznie – nadal duża część tkanki miejskiej jest tu zdegradowana.

Aby poprawić jej stan, władze Łodzi planują szereg inwestycji w modernizację budynków, budowę i przebudowę infrastruktury komunikacyjnej oraz rewitalizowanie istniejących i tworzenie nowych przestrzeni publicznych. W części dotyczącej inwestycji drogowych najważniejszą rolę odegra przebudowa ul. Nawrot między Piotrkowską a Kilińskiego i Sienkiewicza od Tuwima do Nawrot. Powstanie też nowa droga łącząca ul. Nawrot z Placem Komuny Paryskiej – ulica dzieląca obecne dwa duże kwartały i przecinająca Pasaż Schillera zostanie wybudowana jako woonerf o uspokojonym ruchu. Będzie to część szerzej zakrojonej akcji „przebijania kwartałów”. Sam pasaż oraz plac również doczekają się nowego zagospodarowania.

Inwestor zamierza poddać rewitalizacji zabytkowy park Sienkiewicza. Należące do miasta budynki przy Piotrkowskiej 102, 106, 115 i 118, Sienkiewicza 61A i 63 zostaną zmodernizowane w celu podniesienia standardu technicznego. Cel wszystkich działań to odnowa i ożywienie całego obszaru, zaliczanego do tzw. rdzenia łódzkiej strefy wielkomiejskiej. Regułą ma być znoszenie barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych oraz poprawa bezpieczeństwa poprzez m. in. rozszerzanie monitoringu.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego, wniosek zdobył na etapie oceny merytorycznej 82,95 % możliwych do uzyskania punktów. Wnioski o dofinansowanie pozostałych 7 obszarów planowanych do rewitalizacji w pierwszym etapie będą systematycznie rozpatrywane.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Znamy pierwsze oferty ws. rewitalizacji obszarowej

Przestrzeń

Łódź: Znamy pierwsze oferty ws. rewitalizacji obszarowej

Roman Czubiński 26 lipca 2017

Łódź: Rewitalizacja dotrze na Jaracza i Wschodnią

Przestrzeń

Łódź: Rewitalizacja dotrze na Jaracza i Wschodnią

Roman Czubiński 29 czerwca 2017

Łódź: Ciąg Gdańska – Kopernika do przebudowy

Komunikacja

Łódź: Ciąg Gdańska – Kopernika do przebudowy

Roman Czubiński 21 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5