Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Łódź: Remont torowiska na Przybyszewskiego za drogi. Zabrakło 9 mln zł

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-06-22 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Remont torowiska na Przybyszewskiego za drogi. Zabrakło 9 mln zł
fot. Google Maps
Aukcja elektroniczna nie pomogła wyłonić wykonawcy ok. 800-metrowego odcinka torowiska w ul. Przybyszewskiego na wschód od pl. Reymonta. Do wyboru najtańszej oferty zabrakło nieco ponad 9 mln zł.

Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego przez Zarząd Inwestycji Miejskich i Łódzką Spółkę Infrastrukturalną, jest realizacja zadania przebudowa ul. Przybyszewskiego na odcinku od placu Reymonta do posesji nr 42 wraz z przebudową wodociągu. To w sumie 800 m torowiska. Zamówienie jest realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. Zakres robót obejmuje całą szerokość pasa drogowego.

Oferty poznaliśmy przed połową kwietnia. Opiewały one na kwoty od 49,145 mln zł do 55,065 mln zł brutto, przewyższając budżet określony na 33,1 mln zł brutto.

W postępowaniu przewidziano aukcję elektroniczną w kryterium ceny. Na początku czerwca najwyżej oceniona została wcześniej najdroższa oferta, złożona przez konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Kemy, MPK-Łódź, Kral i Spaw-Tor, które zeszło z kwoty 55,065 mln zł do 42,250 mln zł brutto.

Nie pomogło to rozstrzygnąć postępowania i dzisiaj (22 czerwca) postępowanie zostało unieważnione. Zamawiający wskazał, że cena najkorzystniejszej / najtańszej oferty przewyższa budżet. Jednocześnie Zarząd Inwestycji Miejskich wskazał, że nie jest w stanie zwiększyć środków. Zabrakło więc – do najtańszej oferty – 9,151 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Przebudowa Przybyszewskiego z pomocą marszałka

Prawo & Finanse

Łódź: Przebudowa Przybyszewskiego z pomocą marszałka

Roman Czubiński 24 lipca 2021

Łódź wybrała wykonawcę przebudowy torów na Wojska Polskiego

Przestrzeń

Łódź wybrała wykonawcę przebudowy torów na Wojska Polskiego

Witold Urbanowicz 23 lipca 2021

Łódź: Remont Północnej bez krańcówki dalej (tak samo) drogi

Przestrzeń

Łódź: Remont Północnej bez krańcówki dalej (tak samo) drogi

Witold Urbanowicz 23 lipca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5