Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Remont Limanowskiego w najbliższych miesiącach. Wróci jeden zamknięty odcinek

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
20-04-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: Remont Limanowskiego w najbliższych miesiącach. Wróci jeden zamknięty odcinek
fot. Kasper FiszerTablica kierunkowa linii 5 wskazująca na zmianę trasy
Wszystko wskazuje na to, że w tym roku przywrócony zostanie ruch na przynajmniej jednym awaryjnie zamkniętym odcinku łódzkiej sieci tramwajowej. Przed wakacjami ma rozpocząć się remont torowiska na krótkim fragmencie ul. Limanowskiego. Prace wykona MPK.

W ostatnich latach zamknięty został cały szereg odcinków łódzkiej sieci tramwajowej – zarówno miejskiej, jak i podmiejskiej. Wstrzymywanie ruchu każdorazowo wymuszał zły stan techniczny torowisk lub sieci trakcyjnej. Jedno z ostatnich zawieszeń dotyczyło krótkiego fragmentu ul. Limanowskiego od Zachodniej do Zgierskiej na Bałutach. Tramwaje linii 5 kursowały tamtędy do stycznia.

Remont obejmie wyłącznie torowisko

Później obsługę odcinka wstrzymano – najpierw z uwagi na awarię wodociągową na ul. Franciszkańskiej. Po jej usunięciu łódzkie MPK poinformowało jednak, że „piątka” nie wróci na swoją stałą trasę i będzie omijać zdegradowany odcinek ul. Limanowskiego, kursując przez Północną, Ogrodową i Zachodnią. Samorząd w marcu zapowiedział, że planuje relatywnie szybko przywrócić przejezdność torowiska. – Gromadzimy już materiały – zapewniono wówczas w komunikacie prasowym. Nie przedstawiono jednak konkretnej daty rozpoczęcia robót.

Teraz magistrat konkretyzuje ogłoszone wcześniej zamierzenia. – Remont torowiska chcemy rozpocząć jeszcze przed wakacjami – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Jednocześnie potwierdził on deklarowany wcześniej zakres robót. Ograniczą się one do prac torowych na wyłączonym z ruchu krótkim, około trzystumetrowym fragmencie.

Zlecenie wykona MPK-Łódź

Znamy już także wykonawcę robót. – Będzie nim Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź – informuje nasz rozmówca. Własna spółka Urzędu Miasta Łodzi regularnie realizuje mniejsze remonty zlecane jej przez samorząd. Jednocześnie, samodzielnie lub w konsorcjach, startuje w przetargach na wykonanie większych inwestycji lub na roboty prowadzone poza granicami miasta. Obecnie wykonuje m.in. – wraz z firmami Progreg i Włodan – modernizację podmiejskiej linii do Pabianic.

Przeznaczony do remontu odcinek ul. Limanowskiego jest wykorzystywany liniowo po dłuższej przerwie od roku 2000. Wówczas zmieniony został układ łuków na pl. Kościelnym (u zbiegu Zgierskiej z Wojska Polskiego). „Piątka” zaczęła wtedy kursować przez Limanowskiego, Zgierską, pl. Kościelny i Franciszkańską zamiast przez Zachodnią, Ogrodową i Północną. Do końca pozostała jedyną linią w stałym układzie tras wykorzystującą odcinki Limanowskiego od Zachodniej do Zgierskiej i Wojska Polskiego od Zgierskiej do Franciszkańskiej.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5