Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Przybyszewskiego – pierwsze podpory nowego wiaduktu

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2022-05-06 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Przybyszewskiego – pierwsze podpory nowego wiaduktu
fot. Urząd Miasta Łodzi
Zaczęła się budowa pierwszego z trzech wiaduktów w ciągu ul. Przybyszewskiego. Przeprawy nad linią kolejową mają powstać do końca 2023 r., choć konieczność wstrzymania ruchu na wiadukcie tramwajowym wymusi zmiany w harmonogramie – informuje łódzki Zarząd Inwestycji Miejskich.

W ostatnich dniach zakończyło się wyburzanie części północnej. Wykonawca ma też za sobą pierwsze prace związane z budową nowego obiektu – prace ziemne pod ławy fundamentowe. W trzech z sześciu ław wylano już beton. Następnym etapem będzie rozpoczęcie zbrojenia pali podporowych, których będzie łącznie 60. Oprócz tego pracownicy Intercor budują kanalizację deszczową.

Prace nie przebiegają jednak bez niespodzianek. W ubiegłym tygodniu prowadzone na bieżąco kontrole wykazały, że sąsiadujący z wyburzonym wiaduktem drogowym wiadukt tramwajowy – po którym ruch miał być prowadzony jeszcze przez kilka miesięcy – przestał nadawać się do bezpiecznej eksploatacji. Od 1 maja po Przybyszewskiego na wschód od al. Śmigłego-Rydza nie jeżdżą więc tramwaje. – Harmonogram prac na najbliższe miesiące jest aktualizowany – informuje dyrektor ZIM Agnieszka Kowalewska-Wójcik. Termin zakończenia całej inwestycji to koniec przyszłego roku.

Jak informowaliśmy niedawno, ZIM planuje przywrócenie ruchu tramwajów na części ul. Przybyszewskiego. Przy ul. Nurta-Kaszyńskiego powstanie prowizoryczna krańcówka w formie nakładki torowej, która umożliwi kierowanie na Zarzew wagonów dwukierunkowych. Jej oddanie do użytku przewidziano na drugą połowę maja.

Warta prawie 87 mln zł rozbiórka i odbudowa wiaduktów jest dofinansowywana z funduszy Unii Europejskiej (Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Łódzkiego). Położony między nitkami drogowymi wiadukt tramwajowy będzie odbudowany w formie pasa autobusowo-tramwajowego. Na dole zostaną wybudowane parkingi „Parkuj i Jedź”, a w przyszłości – jako osobna inwestycja – także przystanek kolejowy Łódź Zarzew na linii kolejowej 540.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5