Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Przetarg na przebudowę Traktorowej

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-05-15 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Przetarg na przebudowę Traktorowej
fot. Radosław Jóźwiak, UMŁ
Zarząd Inwestycji Miejskich poszukuje wykonawcy przebudowy ul. Traktorowej między Aleksandrowską i Rojną na Teofilowie. Oprócz wymiany nawierzchni zaplanowano – między innymi – ułatwienie przesiadek poprzez zmianę rozmieszczenia przystanków. Połączona z wymianą wodociągu inwestycja ma zostać zrealizowana w krótkim czasie – w ciągu ok. pół roku.

Według dyrektor ZIM Agnieszki Kowalewskiej-Wójcik przebudowa Traktorowej należy do najważniejszych tegorocznych inwestycji, wchodzących w skład „Planu dla Osiedli”. – Przebudowa to nie tylko nowa nawierzchnia, ale kompleksowe zmiany dla poprawy komfortu mieszkańców – przekonuje dyrektor. W wyniku inwestycji na skrzyżowaniu Traktorowej z Łanową powstanie nowe rondo. Wymianie całej infrastruktury ulicznej będzie towarzyszyło wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych, dodanie nowej pary przystanków, budowa po wschodniej stronie ulicy drogi rowerowej i nasadzenia zieleni (w tym 17 grusz). Prace, które planuje zamówić ZIM, zostaną skoordynowane z wymianą wodociągu przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną.

Wspomniane nowe przystanki zaplanowano przy Łanowej. Mają one pozwolić na szybsze dotarcie do pobliskiego centrum medycznego i apteki, a także do bloków mieszkalnych. Istniejące przystanki przy al. Harcerzy Zatorowców (dla autobusów jadących na południe, czyli wgłąb osiedla) i ul. Boryny (na północ) zostaną przesunięte do głównej arterii – Aleksandrowskiej. W pobliżu nowej lokalizacji znajdują się popularne sklepy oraz... przystanki tramwajowe. Zdaniem Zarządu wyznaczenie nowego miejsca zatrzymania autobusów ułatwi pasażerom przesiadanie się. – W miejscu obecnych zatok autobusowych, przy blokach, powstaną miejsca parkingowe – informuje ZIM.

Na wysokości al. ojca Jana Wszędyrównego zaprojektowano dodatkowe przejście dla pieszych z azylem pośrodku jezdni. Samo skrzyżowanie z Rojną nie będzie natomiast przebudowywane – rondo wykonano tam już przed kilkoma laty.

Jak informowaliśmy przed miesiącem, rozpoczęcie przebudowy jest planowane w czerwcu lub lipcu. ZIM planuje zakończenie prac do przełomu roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Oferty w przetargach budowlanych coraz tańsze

Prawo & Finanse

Łódź: Oferty w przetargach budowlanych coraz tańsze

Roman Czubiński 07 maja 2020

Łódź: W czerwcu początek budowy Pasażu Majewskiego

Przestrzeń

Łódź: W czerwcu początek budowy Pasażu Majewskiego

Roman Czubiński 06 maja 2020

Łódź: Modernizacja DDR przy Łagiewnickiej

Mobilność

Łódź: Modernizacja DDR przy Łagiewnickiej

Roman Czubiński 22 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5