Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Łódź przebuduje ulicę i tramwaj w ciągu Legionów oraz Cmentarnej. Drugie podejście

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-22 15:39
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź przebuduje ulicę i tramwaj w ciągu Legionów oraz Cmentarnej. Drugie podejście
fot. HuBar, lic. CC BY-SA 2.5 Wikimedia commons
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi ogłosił nowy przetarg na przebudowę ulicy z trasą tramwajową w ciągu Legionów i Cmentarnej. Jedyna oferta, która wpłynęła w zeszłorocznym przetargu, znacząco przekracza budżet. Teraz Łódź wydłużyła terminy realizacji dla większości zadań.

Przedmiotem postępowania, prowadzonego w ramach rewitalizacji obszarowej, jest przebudowa ul. Legionów od pl. Wolności do Żeligowskiego oraz Cmentarnej od Legionów i Ogrodowej. Inwestycja, realizowana w formule projektuj i buduj, podzielona jest na kilka zadań.

Pierwsze obejmuje odcinek Legionów od pl. Wolności do Zachodniej wraz ze skrzyżowaniem. Projekt zakłada kompleksową przebudowę ulicy z wykonaniem od nowa jezdni, chodników, torowiska. Przewidziano budowę wyniesionego przystanku tramwajowo-autobusowego. Na realizację przeznaczono 27 miesięcy, przy czym projekt powinien powstać w ciągu 12 miesięcy.

Drugie zadanie obejmuje odcinek Legionów od Zachodniej do Gdańskiej, a trzecie – dalszy odcinek do Ogrodowej. Na realizację przeznaczono odpowiednio 27 i 42 miesięcy, przy czym projekt powinien powstać w ciągu 12 miesięcy. W obu przypadkach zamawiający zakłada uspokojenie ruchu z jezdniami i chodnikami w jednym poziomie.

Kolejne zadanie przewiduje przebudowę ul. Cmentarnej od Legionów do Ogrodowej z przebudową jezdni, chodników, torowiska tramwajowego i wszystkich elementów infrastruktury. Również tutaj ma zostać uspokojony ruch – z chodnikami i jezdnią w jednym poziomie. Na realizację przeznaczono 42 miesiące, przy czym na wykonanie projektu wykonawca ma 13 miesięcy. Piąte, ostatnie zadanie, które wykonane byłoby w ramach opcji, zakłada przebudowę ul. Cmentarnej w śladzie planowanego przedłużenia ul. Karskiego. Inwestycja polegałaby na budowie skrzyżowania ul. Cmentarnej z projektowanym przedłużeniem ul. Karskiego. Przedsięwzięcie powinno zostać wykonane w czasie trwania poprzedniego zadania. Wykonawca będzie miał sześć miesięcy na przygotowanie projektu sześć miesięcy od momentu złożenia oświadczenia przez zamawiającego o chęci skorzystania z opcji.

Termin składania ofert mija 25 kwietnia. O wyborze zdecydują cena (60%), okres gwarancji i rękojmi na roboty budowlane (10%), urządzenia i sprzęt (15%) oraz w zakresie zieleni i jej pielęgnacji (15%). To już drugie postępowanie na przebudowę tych ulic. W poprzednim przetargu wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę 108,2 mln zł brutto (w tym na zamówienie podstawowe – 104,5 mln zł brutto), złożona przez firmę IDS-BUD z Warszawy. To znacznie powyżej budżetu zamawiającego, który opiewał na kwotę 50,3 mln zł brutto. Ostatecznie w czerwcu zeszłego roku postępowanie zostało unieważnione. Teraz Łódź wydłużyła terminy realizacji dla większości zadań o ok. sześć miesięcy (za wyjątkiem pierwszego, gdzie czas realizacji jest krótszy).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5