Partner serwisu
Komunikacja

Łódź: Próbny tramwaj na linii do Konstantynowa

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
25-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
26-06-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: Próbny tramwaj na linii do Konstantynowa
fot. MPK Łódź
Na zmodernizowanej linii tramwajowej do Konstantynowa Łódzkiego nastał symboliczny moment: jej tory przemierzył wagon pomiarowy MPK Łódź. Wznowienie ruchu ma nastąpić w najbliższy poniedziałek, 1 lipca.

Na skrzyżowaniu al. Włókniarzy i Legionów zakończyło się odtwarzanie łuków w relacji północ – wschód. Umożliwi to wagonom dwukierunkowym wjazd na tymczasowy kraniec w formie zjazdu międzytorowego, położony u zbiegu obydwu ulic. Wyjazdy i zjazdy będą odbywały się poprzez trójkątowanie.

Trudności z dojazdem do centrum – nawet z przesiadką

Tramwaje nie mogą pojechać dalej z powodu nieprzejezdności torowisk w ul. Zielonej oraz na przyległym odcinku ul. Legionów. Niestety, nie będą możliwe nawet przesiadki na tramwaje linii 8 w stronę dworca Łódź Kaliska, centrum i Teofilowa. Równocześnie z uruchomieniem linii podmiejskiej rozpoczną się prace remontowe na pętlach Dworzec Łódź Żabieniec i Teofilów Szczecińska, które wymuszą skierowanie ósemki objazdem.

Pracownicy Zakładu Torów i Sieci łódzkiego MPK udrażniają teraz linię na odcinku przebiegającym przez park na Zdrowiu (między al. Unii Lubelskiej a Krakowską). Trwa rozbiórka tymczasowych przystanków autobusowych, które ze względu na ograniczoną ilość miejsca musiały być wybudowane na torowisku. Jednocześnie są budowane perony przystanków przy Zajezdni Muzealnej Brus. Jak informuje Urząd Miasta Łodzi, zaczęły się odbiory inwestycji – ale „kosmetyczne” prace wykończeniowe będą odbywały się jeszcze w pierwszych dniach po wznowieniu ruchu.

Otwarcie miało nastąpić w styczniu

Ruch tramwajów z Łodzi do Konstantynowa i Lutomierska zawieszono na początku marca 2019 r. Umowę na modernizację w trybie „projektuj i buduj” z konsorcjum MPK Łódź i Kemy podpisano w kwietniu roku 2022 – było to możliwe dzięki dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej oraz, w mniejszej skali, z budżetu państwa.

Prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu tego samego roku. Niestety, doszło do półrocznego opóźnienia prac, przez co Łódź straciła znaczną część przyznanej dotacji. Samorząd tłumaczył to opóźnieniem w wydaniu przez Urząd Wojewódzki decyzji ZRID.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5