Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Próba kradzieży w zajezdni Brus. Spore szkody w powstającym muzeum

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
29-10-2021
Ostatnia modyfikacja:
25-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: Próba kradzieży w zajezdni Brus. Spore szkody w powstającym muzeum
fot. KMSTZajezdnia muzealna Brus po kradzieży
Nie zniknął problem kradzieży sieci trakcyjnej znad nieczynnych łódzkich linii tramwajowych. Tym razem łupem złodziei miał paść przewód jezdny z zajezdni Brus, którą opiekuje się Klub Miłośników Starych Tramwajów. Sprawcy zostali przepędzeni przez ochronę budynku, ale przed jej interwencją zdążyli poczynić sporo szkód.

Po zawieszeniu ruchu tramwajowego na łódzkich tramwajowych liniach podmiejskich kilkakrotnie dochodziło do kradzieży sieci trakcyjnej. Kilka lat później problem powrócił – i to w najmniej spodziewanym miejscu. Do nielegalnego demontażu przewodów jezdnych doszło tym razem na terenie zajezdni Brus, w krótej organizowane jest muzeum komunikacji miejskiej, a więc właśnie tam, gdzie istniejąca dotychczas infrastruktura mogła być wykorzystywana w przyszłości.

Złodzieje porzucili swoje narzędzia

– Dwóch mężczyzn wdarło się na teren muzeum tuż po północy w środę 27 października. Weszli oni na balkon wagonu sieciowego i nożycami do metalu przecięli odciągi sieci trakcyjnej, a następnie zaczęli kawałkować przewód jezdny – relacjonuje Jakub Tarka, wiceprezes Klubu Miłośników Starych Tramwajów – organizacji, która opiekuje się placówką. Złodzieje zostali zauważeni i przepędzeni przez ochronę obiektu. Nie zdążyli niczego ukraść, choć pozostawili po sobie istotne szkody. KMST informuje, że straty mogą wynieść kilkadziesiąt tysięcy zł.

Uszkodzenia sieci górnej były na tyle poważne, że przeprowadzony został jej częściowy demontaż. Sprawa została zgłoszona na policję, a ta zabezpieczyła narzędzia, które pozostawili na Brusie uciekający złodzieje. KMST apeluje, by osoby, które przejeżdżały nocą z wtorku na środę ul. Konstantynowską w pobliżu zajezdni Brus i dysponują nagraniami z wideorejestratorów samochodowych, skontaktowały się z policją.

Zajezdnia odcięta od sieci tramwajowej


Teren zajezdni Brus należy obecnie do Urzędu Miasta Łodzi, a administruje nim samorządowy Zarząd Lokali Miejskich. Jest on również właścicielem uszkodzonej sieci trakcyjnej. – Mamy nadzieję, że odszkodowanie z ubezpieczenia obiektu pozwoli ZLM-owi na jak najszybsze odtworzenie zniszczonej infrastruktury – mówi Jakub Tarka.

Zajezdnia muzealna Brus znajduje się przy nieczynnej od 2019 r. linii tramwajowej do Konstantynowa Łódzkiego. Pozostaje więc odcięta od sieci tramwajowej. Z pewnością wpłynęło to na wybór właśnie tego obiektu jako potencjalnego łupu.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Łódź: Pracowity rok dla KMST

Komunikacja

Łódź: Pracowity rok dla KMST

Roman Czubiński 25 lutego 2014

Zobacz również:

Łódź: Pracowity rok dla KMST

Komunikacja

Łódź: Pracowity rok dla KMST

Roman Czubiński 25 lutego 2014

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5