Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: PR chcą integracji biletowej z miastem

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-03-24 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: PR chcą integracji biletowej z miastem
fot. Kasper Fiszer.Pociąg Regio na stacji Łódź Kaliska.
Czy wkrótce pociągami Regio będzie można podróżować na podstawie łódzkich biletów miejskich? Zarówno Urząd Miasta, jak i przewoźnik deklarują wolę porozumienia i prowadzą w tej sprawie rozmowy. Na razie jednak honorowanie biletów Zarządu Dróg i Transportu obejmie jedynie kursy uruchamiane przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną.

Przed tygodniem Zarząd Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi poinformował, że przygotowuje się do pełnej integracji taryfowej komunikacji miejskiej i kolei. Dzięki błyskawicznie przeprowadzonej uchwale radnych na obszarze miasta od 2 kwietnia będzie można skorzystać z pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na podstawie wszystkich rodzajów biletów – zarówno jednorazowych, jak i okresowych. Z takiego udogodnienia nie będą mogli jednak skorzystać pasażerowie Przewozów Regionalnych.

Rola Polregio jest w Łodzi wciąż istotna

Tymczasem PR wciąż pełnią istotną rolę w obsłudze relacji regionalnych w regionie łódzkim, w tym także na trasach wewnątrz Łodzi. Dotyczy to przede wszystkim odcinka Łódź Fabryczna – Łódź Widzew – Łódź Andrzejów, którym kursują pociągi do Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna oraz w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Spółka obsługuje także część kursów ze wszystkich kierunków na dworzec Łódź Kaliska.

Miasto chce, by równolegle z wprowadzeniem pełnej integracji taryfowej z ŁKA z oferty zniknął Wspólny Bilet Aglomeracyjny w strefie 0. To oferta biletu miesięcznego kodowanego, tak jak miejskie bilety okresowe, na elektronicznej karcie Migawka, która uprawnia do przejazdów środkami transportu miejskiego i pociągami obu przewoźników. WBA 0 jest obecnie o 2 zł droższy niż niezintegrowany miejski bilet miesięczny. W efekcie więc podróżujący po samej Łodzi kursami PR stracą możliwość korzystania z jednego biletu.

Podróżni nadal mogą korzystać z WBA i z biletu strefowego

ZDiT zapewniał wcześniej, że chce porozumieć się z ogólnopolskim przewoźnikiem, by uznawał on bilety miejskie tak samo jak ŁKA. Dziś wolę współpracy w tym zakresie potwierdziły również PR. – Jesteśmy w trakcie rozmów z Zarządem Dróg i Transportu w sprawie honorowania biletów MPK w naszych pociągach – mówi Jolanta Pluta, specjalista w Oddziale Łódzkim Przewozów Regionalnych.

Przedstawicielka spółki dodaje, że zakres honorowania biletów WBA w pociągach Polregio pozostaje bez zmian. Kursami PR nadal będzie można więc podróżować z miejską kartą Migawka, jeśli zakodowany zostanie na niej bilet oferty zintegrowanej na którąś z trzech kolejnych stref taryfowych. W sprzedaży pozostaną też własne bilety przewoźnika uprawniające do nieograniczonej liczby przejazdów po Łodzi i ścisłej aglomeracji w ciągu dwóch godzin od pory wskazanej przy zakupie. Bilet normalny według oferty „Bilety czasowe strefowe” kosztuje obecnie 3,60 zł. – Nie przewidujemy w tym zakresie zmian – usłyszeliśmy od przedstawicielki PR. Działające na tej samej zasadzie bilety miejskie PR wydawane są także w Poznaniu i w Szczecinie, a ich cena we wszystkich trzech miastach jest jednakowa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wspólny Bilet? Najpierw w ramach Grupy PKP i z PolRegio

Prawo & Finanse

Wspólny Bilet? Najpierw w ramach Grupy PKP i z PolRegio

Michał Szymajda 06 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5