Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Powoli rozkręcają się prace przy tramwaju do Konstantynowa

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-04-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Łódź

Podziel się ze znajomymi:

Tramwaje z Łodzi do Konstantynowa przestały kursować w 2019 r. W 2020 r. władze obu miast wypracowały porozumienie i podpisały symboliczny dokument dotyczący planu modernizacji linii. W 2022 r. wykonano demontaże i rozbiórki, a teraz powoli przychodzi pora na realizację nowej infrastruktury tramwajowej.

Siedmiokilometrowy odcinek torowiska przeznaczony do remontu został podzielony na dwa fragmenty. Łódzki, o długości ok. 2,8 km, obejmuje ul. Konstantynowską od ul. Krakowskiej do ul. Przygranicznej. Tutaj zostanie m.in. przebudowana jednotorowa linia wraz z trakcją i kablami trakcyjnymi, jak również postawiona nowa podstacja wraz z wyposażeniem. Powstaną też trzy zupełnie nowe mosty nad rzeką Łódką.

Na konstantynowskim odcinku – od ul. Przygranicznej do pl. Wolności w Konstantynowie – zostanie położone nowe torowisko, na mijankach będą nowe zwrotnice i instalacje do ich ogrzewania, a na jednotorowych odcinkach linii będzie działał zmodernizowany system sterowania ruchem. Na nowych peronach przystankowych staną bezpieczne wiaty z ławkami.

Modernizację linii tramwajowej łączącej Łódź z Konstantynowem przeprowadzi konsorcjum Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane „KEMY” wraz z MPK Łódź Spółka. Wartość inwestycji to ok. 81 mln zł, z czego na fragment łódzki przypada ok. 56,5 mln zł, a na konstantynowski – ok. 24,4 mln zł.

Więcej o problemach przy tej inwestycji piszemy tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5