Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Ponowny przetarg PKP PLK na przystanki

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2018-07-20 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Ponowny przetarg PKP PLK na przystanki
Przystanek Łódź Marysinfot. Roman Czubiński
Na elektronicznej platformie zakupowej PKP PLK ukazało się ogłoszenie o ponownym postępowaniu na wybór wykonawcy trzech nowych przystanków kolejowych. Zadanie obejmuje także budowę toru mijankowego na przystanku Łódź Marysin. Do poprzedniego przetargu nie zgłosił się żaden chętny.

Przystanki, które chce wybudować zarządca infrastruktury, to Łódź Retkinia (na linii nr 14) oraz Łódź Radogoszcz Wschód i Łódź Warszawska (na odcinku Łódź Widzew – Zgierz linii 16). Na tym ostatnim odcinku ma zostać także wybudowany tor mijankowy wraz z drugim peronem, umożliwiający krzyżowanie pociągów na tej coraz bardziej obciążonej ruchem trasie. Przystanki Łódź Stoki i Łódź Arturówek mają natomiast zostać wzbogacone o dodatkowe dojścia do peronów, które mają ułatwić przesiadanie się na tramwaje i autobusy. Między Widzewem a Zgierzem zostanie ponadto ułożony kabel światłowodowy. Na przeprowadzenie wszystkich inwestycji nalega Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, który widzi w nich szansę rozwoju Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

5 lipca okazało się, że w poprzednim, ogłoszonym w maju przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Ogłoszenie ponownego postępowania było krokiem, którego spodziewali się zarówno przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, jak i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. W ponownym postępowaniu kosztorys inwestorski (bez uwzględnienia podatku VAT) wynosi 26 457 879 zł.

Oferty w przetargu na budowę i modernizację przystanków można składać do 28 sierpnia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKP PLK: Oceniamy koncepcję łódzkiego tunelu średnicowego

Przestrzeń

PKP PLK: Oceniamy koncepcję łódzkiego tunelu średnicowego

Roman Czubiński 12 lipca 2018

Warszawa. Powstanie trasa tramwajowa do Dworca Zachodniego

Komunikacja

Warszawa. Powstanie trasa tramwajowa do Dworca Zachodniego

jd/inf. pras. 10 lipca 2018

Odpustowa kładka w Głogowie. PLK: Zgodna  z zaleceniami konserwatora

Przestrzeń

Odpustowa kładka w Głogowie. PLK: Zgodna z zaleceniami konserwatora

Witold Urbanowicz 20 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5