Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Znów cięcia rozkładów komunikacji miejskiej. Powód? Pandemia

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2022-02-07 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Znów cięcia rozkładów komunikacji miejskiej. Powód? Pandemia
fot. MPK Łódź
Od dziś kilka linii autobusowych w Łodzi kursuje rzadziej. MPK oraz władze miasta tłumaczą tę decyzję brakami kadrowymi oraz mniejszymi potokami pasażerskimi. Nie wiadomo, czy i kiedy zostanie przywrócona poprzednia (na ogół i tak niezbyt wysoka) częstotliwość.

Liczbę kursów zmniejszono na liniach: 55, 59, 62, 64A, 64B, 80 oraz 86B. Oprócz tego zawieszono kursowanie wariantu 86A. W efekcie pojazdy pojawiają się na przystankach w godzinach szczytu już nie co 15, ale co 20 minut. Przypomnijmy: reforma komunikacyjna z roku 2017 przewidywała kursowanie głównych linii autobusowych (w tym m. in. 80 i 86) co 12 minut.

– Staraliśmy [się], aby te zmiany były dla pasażerów jak najmniej uciążliwe – tłumaczy Piotr Wasiak z biura prasowego MPK Łódź (tuż przedtem komunikat o niemal identycznej treści rozesłały do mediów władze miasta). Nieco wcześniej, tego samego dnia, do dziennikarzy trafiła wiadomość o naborze kandydatów na kierowców, których przewoźnik zamierza przeszkolić we własnym ośrodku nauki jazdy.

Choć problemy z dostępnością kierowców na rynku pracy odczuwano w MPK od dawna, obecne ograniczenie oferty spółka tłumaczy pandemią COVID-19. – Zmiany te zostały wprowadzone czasowo – podkreśla Wasiak. – W ostatnim czasie na zwolnieniach lekarskich przebywa średnio ok. 150 prowadzących, z czego 30 jest na kwarantannie lub izolacji. Na bieżąco monitorujemy sytuację – zapewnia. Nie podał jednak, ilu dokładnie prowadzących brakuje, by można było realizować dotychczasowy rozkład jazdy.

Nie dostaliśmy też odpowiedzi na pytanie o to, kiedy – według przewidywań – przywrócenia zawieszonych kursów. – Warto zaznaczyć, że w ostatnich tygodniach zdecydowanie mniej osób podróżuje komunikacją miejską. Wynika to m. in. z tego, że wiele osób pracuje zdalnie, a starsi uczniowie (od 5. klasy szkoły podstawowej) nie mają zajęć w szkołach – dodaje tylko przedstawiciel MPK.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Powstaje baza dla elektrobusów w zajezdni Limanowskiego

Komunikacja

Łódź: Powstaje baza dla elektrobusów w zajezdni Limanowskiego

Roman Czubiński 08 grudnia 2021

Łódź: Pierwsze Solarisy z „mild hybrid” już w MPK

Komunikacja

Łódź: Pierwsze Solarisy z „mild hybrid” już w MPK

Roman Czubiński 22 listopada 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5