Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Ponad miesiąc bez tramwajów na Franciszkańskiej. „Czekamy na ocieplenie”

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2021-02-20 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Ponad miesiąc bez tramwajów na Franciszkańskiej. „Czekamy na ocieplenie”
fot. Kasper FiszerTramwaj linii 5 na trasie objazdowej
Spora część Bałut pozbawiona jest obecnie komunikacji tramwajowej. Od miesiąca zmienionymi trasami kursuje kilka linii prowadzących standardowo po ul. Franciszkańskiej. Mróz nie pozwala bowiem usunąć skutków awarii wodociągowej.

18 stycznia w związku z awarią wodociągową tramwaje linii 1, 5 i 6 przestały kursować trasą przez Franciszkańską, Wojska Polskiego i plac Kościelny. Zostały one skierowane na objazdy: „jedynka” kursuje przez pl. Wolności, „piątka” – przez Północną, Ogrodową i Zachodnią, a „szóstka” – przez Zachodnią bez wykonywania pętli wokół Starego Miasta. Przez kilka tygodni część połączeń nie miała opracowanego zastępczego rozkładu jazdy – dla linii 5 grafik uwzględniający tymczasowy przebieg opublikowany został 10 lutego.

Awaria jest usunięta, ale torowisko wciąż czeka na odbudowę

Sytuacja jest o tyle trudna, że awaria odcina od komunikacji tramwajowej kolejną część Bałut. Po zamknięciu przewozów do pętli Doły przy ul. Strykowskiej ruch został zawieszony na dalszym fragmencie ul. Wojska Polskiego oraz na Franciszkańskiej, a przez pewien czas tramwaje nie kursowały także po ul. Nowomiejskiej. – Zakład Wodociągów i Kanalizacji usunął awarię wodociągową – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Nie oznacza to jednak, że tramwaje wrócą na swoje trasy.

– Aby odtworzyć betonową podbudowę drogi i torowisko, które trzeba zespawać, potrzeba kilku dni z dodatnimi temperaturami – tłumaczy nasz rozmówca. – Przy takich mrozach, jakie ostatnio obserwowaliśmy, nie prowadzi się tego typu prac ze względu na ich technologię – twierdzi. Trudno jest więc podać konkretną spodziewaną datę przywrócenia ruchu.

Gdy będzie cieplej, prace wykona MPK

– Spodziewane ocieplenie najprawdopodobniej umożliwi MPK-Łódź wykonanie prac – zapowiada Tomasz Andrzejewski. Przerwa w ruchu tramwajów potrwa jednak z pewnością łącznie ponad miesiąc. W tym czasie nie została uruchomiona żadna dodatkowa autobusowa komunikacja zastępcza (ze względu na przebieg ulic byłoby to zresztą trudne, co nie umniejsza prolemów komunikacyjnych, z jakimi musieli liczyć się mieszkańcy tej części miasta).

Tymczasem na utrudnienia muszą przygotować się także mieszkańcy Kozin. Rozpoczyna się budowa przystanku kolejowego Łódź-Polesie, co wymusza pewne zmiany w komunikacji autobusowej. Objazdami pojadą linie 87 i podmiejska 78 łącząca Łódź z Aleksandrowem Łódzkim.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Śmigłego-Rydza gotowa w 70%

Komunikacja

Łódź: Śmigłego-Rydza gotowa w 70%

Roman Czubiński 04 lutego 2021

Łódź: GT8N z członem niskopodłogowym na nowych liniach

Komunikacja

Łódź: GT8N z członem niskopodłogowym na nowych liniach

Kasper Fiszer 10 lutego 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5