Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Początek remontu linii konstantynowskiej w tym miesiącu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-08-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódź: Początek remontu linii konstantynowskiej w tym miesiącu
fot. Kasper FiszerTramwaj na podmiejskiej linii 43 w Lutomiersku
Po ponad trzech latach od awaryjnego zamknięcia ruchu na tramwajowej linii konstantynowskiej rozpoczyna się jej remont. W tym miesiącu ekipy konsorcjum KEMY – MPK-Łódź mają przeprowadzić pierwsze prace rozbiórkowe. Wciąż nie jest natomiast jasna przyszłość odcinka do Lutomierska, który również nie jest eksploatowany od 2019 r.

Od 2019 r. nieczynna pozostaje linia tramwajowa z Łodzi do sąsiedniego Konstantynowa Łódzkiego. Zamknięta w związku ze złym stanem technicznym torowiska i sieci trakcyjnej trasa ma zostać wreszcie wyremontowana. Długo oczekiwane prace zlecone przez Urząd Miasta Łodzi obejmą także odcinek konstantynowski, bo samorządy porozumiały się w sprawie wspólnego zamówienia robót. W kwietniu zawarta została umowa z wykonawcą, który prowadzi obecnie prace projektowe.

Prace rozpoczną się w rejonie skrzyżowania z Juszczakiewicza

– Wykonawca rozpocznie prace budowlane w drugiej połowie sierpnia – zapowiada Małgorzata Loeffler, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich UMŁ. W pierwszym okresie toczyć się mają przede wszystkim roboty rozbiórkowe i archeologiczne. W tym czasie zajęty będzie pas torowiska, ale czasowo zamykane będą krótkie odcinki pasa drogowego, który jest wykorzystywany m.in. przez autobusy komunikacji zastępczej

Robotnicy mają zacząć prace w rejonie skrzyżowania toru z ul. Juszczakiewicza. – Następnie będą się oni posuwać w kierunku centrum Łodzi – mówi nasza rozmówczyni. Przypomina, że inwestycja obejmuje odcinek ul. Konstantynowskiej w Łodzi od skrzyżowania z Krakowską do granicy miasta, a także fragment torów w Konstantynowie do trójkąta manewrowego przy pl. Wolności. Modernizację przeprowadzi konsorcjum Przedsiębiorstwa Drogowo-Budowlanego KEMY i MPK-Łódź.

Nie ma decyzji ws. linii lutomierskiej

– Wartość inwestycji to ok. 81 mln zł – informuje przedstawicielka ZIM. Ok. 56,5 mln zł pochłonie remont odcinka łódzkiego, pozostała kwota będzie wydana na realizację inwestycji po stronie Konstantynowa. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane środkami unijnymi.

Wciąż niepewna jest natomiast przyszłość linii lutomierskiej stanowiącej przedłużenie linii konstantynowskiej. Zgodnie z zapewnieniami rządu jej remont ma zostać wsparty środkami spółki Centralny Port Komunikacyjny. Póki co nie zapadły jednak jakiekolwiek wiążące decyzje w tej sprawie, a nieczynne od 2019 r. torowisko nie nadaje się do użytku.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5