Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź po raz drugi wybrała wykonawcę remontu torów na Przybyszewskiego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
05-01-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódź po raz drugi wybrała wykonawcę remontu torów na Przybyszewskiego
fot. Google Maps
Nie zakończyły się formalności w przetargu na przebudowę ok. 800-metrowego ulicy Przybyszewskiego na wschód od pl. Reymonta wraz z torowiskiem tramwajowym. Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi musiał po trzech miesiącach ponownie rozstrzygnąć przetarg. Zwycięzca ten sam.

Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego przez Zarząd Inwestycji Miejskich, jest przebudowa ul. Przybyszewskiego na odcinku od placu Reymonta do posesji nr 42. To w sumie 800 m torowiska. Zamówienie jest realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. Zakres robót obejmuje całą szerokość pasa drogowego. Z postępowania wydzielono zakres prac Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej, związany z przebudową wodociągu.

Na początku września minął termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. Najtańszą ofertę złożyła firma Budomal z Łodzi, która zaproponowała wykonanie robót za 39,797 mln zł brutto. To właśnie ta firma została dziś – 12 października – wskazana jako zwycięzca postępowania.

W połowie grudnia ZIM unieważnił jednak czynność wyboru najkorzystniejszej oferty. Prezes Urzędu Zamówień Publicznych zlecił zamawiającemu wezwanie firmy Budomal do złożenia dokumentów wymaganych w specyfikacji zamówienia – to jest dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia w odniesieniu do podmiotów udostępniających zasoby głównemu wykonawcy. Innymi słowy, zamawiający musi zbadać, czy istnieją ewentualnie podstawy wykluczenia nie tylko w odniesieniu do wykonawcy, ale też wobec innych podmiotów, z zasobów i doświadczenia których ten wykonawca chce korzystać przy realizacji zamówienia.

Dziś (5 stycznia) zamawiający rozstrzygnął postępowanie po raz drugi. Podtrzymany został wybór oferty firmy Budomal, opiewającej na 39,797 mln zł brutto. Wybór musi się uprawomocnić. Na realizację zamówienia przeznaczono 18 miesięcy od podpisania umowy. Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień podobnych do 50% wartości zamówienia podstawowego.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5