Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Plus Tour na linii miejskiej. Co z Kris Tourem?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-03-27 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Plus Tour na linii miejskiej. Co z Kris Tourem?
Fot. Kasper FiszerAutobus przewoźnika Kris Tour w Łodzi
Przedłuża się proces wyłaniania wykonawcy usług komunikacyjnych dla gminy Andrespol. Ta integruje swoją komunikację z systemem łódzkim, w wyniku czego na podstawie biletów miejskich będzie można podróżować autobusami przynajmniej jednego operatora prywatnego – niewielkiej firmy Plus Tour z Łodzi. O prowadzenie usług na drugiej trasie wciąż zabiega tuszyński Kris Tour.

1 kwietnia uruchamiane przez gminę Andrespol podmiejskie linie B i J mają zostać zastąpione połączeniami oznaczonymi symbolami 201 i 202. Będą to pierwsze dwie linie autobusowe finansowane przez podłódzki samorząd, w których obowiązywać będą bilety Łódzkiego Lokalnego Transportu Zbiorowego (emitowane przez miasto Łodzi). Będą więc w pełni zintegrowane taryfowo z całym łódzkim systemem komunikacji miejskiej. Będą to też dwa pierwsze połączenia w nowej numeracji przeznaczonej dla linii podmiejskich, a więc z zakresu od 201 wzwyż.

Łódź czeka na rozwój wydarzeń

Nowy przewoźnik na linii 201 miał jednak zacząć wykonywać swoje kursy dopiero 16 kwietnia, bo nie rozstrzygnięto pierwszego przetargu na obsługę połączenia. Jedyna złożona w nim oferta była bowiem znacząco droższa, niż zakładał zamawiający. Na dwutygodniowy okres przejściowy gmina Andrespol zamierza podpisać umowę w trybie bezprzetargowym. Jak zapewniał nas jeszcze przed otwarciem ofert w drugim postępowaniu w tej sprawie wójt Dariusz Kubus, nie ma zagrożenia przesunięcia terminu integracji komunikacji andrespolskiej z łódzką.

W podobnym tonie wypowiadały się również władze Łodzi. – Czekamy na rozstrzygnięcie przetargu, który ponownie został zamieszczony przez gminę Andrespol. Jeśli wszystko się uda, jak najbardziej jesteśmy gotowi do otwarcia połączeń w planowanym terminie – usłyszeliśmy od Tomasza Andrzejewskiego, rzecznika prasowego Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi.

Przynajmniej jeden nowy przewoźnik w sieci organizowanej przez ZDiT

W piątek otwarto złożone w postępowaniu oferty. Jedyną propozycję złożył gminie Andrespol tuszyński Kris Tour. Ponownie jej wartość znacząco przekracza jednak kwotę, jaką na realizację zadania zamierzał przeznaczyć zamawiający. Za wykonywanie kursów do końca lutego przyszłego roku przedsiębiorstwo chce otrzymać nieco ponad 467 tys. zł, podczas gdy gmina planowała wydać na ten cel niespełna 349 tys. zł. Rozstrzygnięcie znalazło już natomiast postępowanie dotyczące linii J do Janówki. Tam zwycięzcą okazał się Plus Tour, który zaoferował stawkę nieco ponad 491 tys. zł (przy przeszło 650 tys. zł Kris-Touru).

Do końca miesiąca obie trasy – jeszcze w starej formule niezintegrowanej – obsługuje mający w regionie łódzkim stabilną pozycję na rynku przewozów zleconych przewoźnik Kris Tour. Obecnie jego autobusy kursują także na liniach uruchamianych przez trzy łódzkie centra handlowe: M1, E. Leclerc i Manufakturę. Dawniej spółka obsługiwała także m.in. komunikację zastępczą za tramwaj do Ozorkowa uruchamianą na zlecenie nieistniejącej już spółki Międzygminna Komunikacja Tramwajowa w okresie budowy tzw. Łódzkiego Tramwaju Regionalnego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Andrespol ponawia przetarg na linię Łódź – Bedoń

Komunikacja

Andrespol ponawia przetarg na linię Łódź – Bedoń

Kasper Fiszer 20 marca 2018

ŁKA: Więcej pociągów do gminy Andrespol?

Komunikacja

ŁKA: Więcej pociągów do gminy Andrespol?

Kasper Fiszer 16 marca 2018

Łódź: Zmierzch „darmobusowej” legendy

Komunikacja

Łódź: Zmierzch „darmobusowej” legendy

Kasper Fiszer 10 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5