Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Plac Reymonta będzie bardziej zielony

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-09-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódź: Plac Reymonta będzie bardziej zielony
fot. Roman CzubińskiPlac Reymonta w Łodzi
Do końca roku Plac Reymonta ma stać się miejscem bardziej przyjaznym dla mieszkańców i odwiedzających. Na terenie otaczającym pomnik W. S. Reymonta w centrum placu zostaną posadzone dodatkowe rośliny i urządzona ścieżka. Zadanie będzie kosztowało pół miliona złotych.

Na Placu Reymonta istnieje już wprawdzie zieleniec, jednak mieszkańcy okolicy nie mają z niego dużego pożytku. Po terenie, w którego centrum stoi pomnik pisarza, nie można spacerować, brakuje też ławek, na których można byłoby odpocząć. Władze Łodzi wraz z partnerami prywatnymi zamierają zmienić ten stan tak, by lepiej wykorzystać potencjał terenu.

Po przebudowie pod pomnikiem ma pojawić się nowa ścieżka prowadząca w stronę pobliskiego przystanku tramwajowego. Przy niej staną siedziska, otoczone zielenią w stylu rustykalnym. – Zastosowane rośliny będą przyjazne owadom zapylającym – trzmielom, pszczołom, motylom. Dodatkowo pojawią się tu małe habitaty dla tych niedocenianych owadów – zapowiada Urząd Miasta. Z myślą o dzieciach na zieleńcu ma też powstać ścieżka edukacyjna, opowiadająca o przyrodzie w życiu człowieka.

Przedsięwzięcie jest finansowane wspólnie przez samorząd miejski i wojewódzki oraz przez łódzki biznes. Dofinansowanie z programu Urzędu Marszałkowskiego „Ogrody przyjazne naturze” wyniosło 150 tysięcy złotych (maksymalna możliwa kwota). Wkład finansowy budżetu miasta to 200 tys. zł, a łódzkich firm – 150 tys. zł (Urząd Miasta zachęca kolejnych partnerów do przyłączania się). Zazielenianie Placu Reymonta ma nastąpić jesienią i zakończyć się do końca bieżącego roku.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5