Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: PKS rezygnuje z obsługi komunikacji gminy Rzgów. Koniec przewozów spółki?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-04-02 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: PKS rezygnuje z obsługi komunikacji gminy Rzgów. Koniec przewozów spółki?
fot. Kasper Fiszer
Wraz z końcem kwietnia PKS Łódź zakończy obsługę swoich tras z Łodzi do Czyżeminka przez Rzgów oraz ze Rzgowa do Romanowa. Może to oznaczać zaprzestanie działalności przewozowej spółki, która jeszcze kilka lat temu realizowała kursy na całym szeregu tras lokalnych i dalekobieżnych.

Na naszych łamach informowaliśmy już o planowanym przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej z Łodzi zawieszeniu przewozów na dwóch liniach, które funkcjonują na podstawie umowy z gminą Rzgów. Mowa tu o połączeniach z Łodzi do Czyżeminka przez Rzgów oraz ze Rzgowa do Romanowa. Początkowo autobusy miały przestać kursować już 31 marca, ostatecznie funkcjonowanie połączeń przedłużono o miesiąc – do 30 kwietnia.

Samorząd wnioskował o przesunięcie terminu zawieszenia

Wiemy już dziś, że nadchodzące cięcia mają charakter stały i nie wynikają z obecnego stanu epidemii. – Przedsiębiorstwo PKS Łódź pismem z 23 marca 2020 r. poinformowało o zaprzestaniu świadczenia usług komunikacyjnych na terenie gminy Rzgów bez podania jakichkolwiek powodów – mówi Adam Stawiany, p.o. kierownik Referatu Godpodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Rzgowie. Zwraca on uwagę, że w krótkim czasie do początku kwietnia samorząd nie miał możliwości uruchomienia komunikacji zastępczej.

– Po rozmowach przeprowadzonych z władzami PKS Łódź [zadecydowano, że] firma będzie świadczyć usługi do 30 kwietnia – potwierdza dane z krótkiego komunikatu opublikowanego na łamach witryny internetowej łódzkiej spółki przedstawiciel lokalnego samorządu. Na razie nie wiadomo, jak później wyglądać będzie obsługa gminy. W kilku mniejszych miejscowościach PKS jest bowiem jedynym przewoźnikiem.

Koniec działalności przewoźnika?

Przed kilkoma dniami PKS Łódź zawiesił swoje kursy na wszystkich pozostałych liniach, m.in. do Lublina i Kołobrzegu. Jeśli przewozy na tych trasach nie zostaną wznowione do 1 maja, spółka przestanie realizować jakiekolwiek połączenia komunikacji regularnej.

W ciągu ostatnich kilku lat łódzki PKS wycofał się całkowicie z rynku przewozów lokalnych. Zlikwidował swoje kursy do Stróży, Pabianic, Brzezin, Lutomierska i Szydłowa oraz Tuszyna, przestał też kursować na trasie do Aleksandrowa Łódzkiego oraz pomiędzy Lutomierskiem a Pabianicami. Jeszcze przed epidemią z rozkładu wypadła także znaczna część rejsów regionalnych i dalekobieżnych, np. do Zakopanego, Krynicy czy Nowego Miasta nad Pilicą.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5