Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: PKP PLK pokazuje wizualizacje przystanków na trasie tunelu średnicowego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-06-2020
Ostatnia modyfikacja:
27-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

W Łodzi trwają przygotowania do drążenia kolejowego tunelu średnicowego pod centrum miasta. Na jego trasie znajdą się dwa podziemne przystanki. Zarządca infrastruktury, PKP PLK, pokazał wizualizacje pawilonów wejściowych.

Kolej średnicowa ma połączyć Łódź Fabryczną z Łodzią Kaliską i Łodzią Żabieńcem. Do miasta dotarły elementy dwóch tarcz TBM, których zadaniem będzie wydrążenie łącznie ok. 7,5 km tuneli (jednego dwutorowego oraz czterech jednotorowych) pod centrum miasta. W trakcie budowy są szyby startowe dla tarcz. Tunele w najgłębszym miejscu znajdą się ok. 25 m pod ziemią.

Jak informują PKP PLK, zaawansowane są prace projektowe dwóch podziemnych przystanków – Łódź Polesie i Łódź Śródmieście. Wykonawca ma uwzględnić w projekcie także dodatkowy przystanek Łódź Koziny. Przystanek Śródmieście powstanie w rejonie skrzyżowania ul. Zielonej z Zachodnią i al. Kościuszki, natomiast Polesie – w rejonie Ogrodowej, Drewnowskiej i Karskiego. Zamawiający pokazał właśnie wizualizacje pawilonów wejściowych tych dwóch przystanków, a także ich układ funkcjonalny.

Umowę na realizację tunelu PKP PLK podpisały z wykonawcą, konsorcjum firm Energopol Szczecin i PBDiM Mińsk Mazowiecki, z grudniu 2017 r. Prace budowlane miały rozpocząć się po 10 miesiącach, a na całość przeznaczono cztery lata. W zeszłym roku Energopol ogłosił jednak upadłość, a funkcję lidera konsorcjum przejęło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Obecnie mówi się o 6-7 miesiącach opóźnienia.

Łódź Śródmieście


Łódź Polesie
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5