Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Pierwsza nitka al. Śmigłego-Rydza gotowa. Po dwóch latach

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
10-07-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: Pierwsza nitka al. Śmigłego-Rydza gotowa. Po dwóch latach
fot. Roman CzubińskiZachodnia jezdnia al. Śmigłego-Rydza jest praktycznie gotowa
W niedzielę ruch na odcinku al. Śmigłego-Rydza między al. Piłsudskiego a Przybyszewskiego zostanie przerzucony na nitkę zachodnią. Oznacza to zakończenie pierwszego etapu przebudowy. Tymczasem, w myśl początkowo zakładanego harmonogramu, lada chwila powinna zakończyć się cała inwestycja.

Trwają ostatnie przygotowania do wznowienia ruchu na przebudowywanej od dwóch lat nitce arterii: malowanie pasów i montowanie znaków drogowych. Nadal nieprzejezdna jest jednak droga rowerowa w rejonie ul. Milionowej i Tymienieckiego. W sobotę wieczorem rozpocznie się wprowadzanie nowej organizacji ruchu na al. Śmigłego-Rydza i na obu granicznych skrzyżowaniach. Podobnie jak poprzednio na nitce wschodniej, jeden z pasów ruchu ma być przeznaczony tylko dla autobusów jadących w kierunku al. Piłsudskiego (czyli w stronę centrum i dworca Łódź Fabryczna). Prawdopodobnie jednak również tym razem nie będzie on miał charakteru ciągłego.

Po weekendzie rozpocznie się drugi etap przebudowy: wykonawca rozpocznie w poniedziałek od prac geodezyjnych. We wtorek rozpocznie się frezowanie starej nawierzchni. Po rozbiórce starego wiaduktu nad dawną bocznicą kolejową zostanie wybudowany nowy obiekt, mający zapewniać bezkolizyjne dojście na nowy przystanek tramwajowy (inaczej niż przed przebudową, torowisko – w formie pasa autobusowo-tramwajowego – zostanie poprowadzone w poziomie 0). Przebudowane zostaną też wszystkie instalacje podziemne.

Trasa linii autobusowych 55 i nocnej N8 zostanie po raz kolejny zmieniona. W stronę pętli Janów i Dworzec Łódź Dąbrowa autobusy, zamiast Przędzalnianą i Przybyszewskiego, pojadą przez Milionową i Śmigłego-Rydza (w drugim kierunku trasy pozostaną bez zmian).

– Trzymamy się harmonogramu. Prace z tego zakresu zostaną zakończone jesienią przyszłego roku – deklaruje dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Agnieszka Kowalewska-Wójcik. Harmonogram ten został jednak już dwukrotnie zmieniony: najpierw ogłoszono przesunięcie terminu o pięć miesięcy (na styczeń 2021 r.), potem – o cały rok. Odpowiedniemu zwiększeniu uległ też koszt inwestycji.

Sprawą – na wniosek mieszkańców – zainteresowało się Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Przeprowadzona kontrola wykazała, że winę za opóźnienie ponosi nie wykonawca – którego przedstawiciele władz Łodzi obwiniali o zbyt małe zaangażowanie – lecz ZIM, którego pracownicy źle przygotowali dokumentację. Nie wiadomo, jakie będą konsekwencje tego faktu przy rozliczaniu dofinansowania z funduszy europejskich. Wyciągając wnioski z tych doświadczeń, ZIM zapowiedział, że przed kolejnymi inwestycjami (poczynając od przebudowy ul. Legionów w ramach rewitalizacji obszarowej centrum) grunt w miejscu przyszłych prac będzie badany przy użyciu georadaru.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Łódź: Niedoróbki na al. Śmigłego-Rydza

Komunikacja

Łódź: Niedoróbki na al. Śmigłego-Rydza

Roman Czubiński 19 listopada 2021

ZIM Łódź: Śmigłego-Rydza ożyje jeszcze w tym tygodniu?

Komunikacja

Łódź: Na początku listopada tramwaj wróci na Śmigłego-Rydza

Komunikacja

Zobacz również:

Łódź: Niedoróbki na al. Śmigłego-Rydza

Komunikacja

Łódź: Niedoróbki na al. Śmigłego-Rydza

Roman Czubiński 19 listopada 2021

ZIM Łódź: Śmigłego-Rydza ożyje jeszcze w tym tygodniu?

Komunikacja

Łódź: Na początku listopada tramwaj wróci na Śmigłego-Rydza

Komunikacja

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5