Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Pasaż Majewskiego nabiera kształtów

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-08-09 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Pasaż Majewskiego nabiera kształtów
wiz. UMŁ
Łódź: Pasaż Majewskiego nabiera kształtów
Łódź: Pasaż Majewskiego nabiera kształtów
Między ul. Włókienniczą i Jaracza powstanie otoczony zielenią pasaż pieszo-rowerowy. Jego patronem będzie jeden z wybitnych XIX-wiecznych łódzkich architektów – Hilary Majewski, którego dom zachował się przy Włókienniczej pod numerem 12.

Okolice ul. Włókienniczej należały do najbardziej zdegradowanych obszarów w całej Łodzi. Ich rewitalizację rozpoczęto od miejskich kamienic (w tym roku zaplanowano oddanie do użytku trzech z nich). Potem ma rozpocząć się przebudowa samej ulicy, która zmieni się w trakt o uspokojonym ruchu i charakterze zbliżonym do woonerfu. Pod powierzchnią zostaną ułożone nowe instalacje podziemne, w tym – sieć grzewcza, by w budynkach nie palono węglem. Docelowo Włókiennicza powinna stać się nie tylko lepszym miejscem do mieszkania, ale także atrakcją turystyczną i ważnym elementem szlaku tematycznego poświęconego historii miasta.

Dojście do niej od strony ul. Więckowskiego ma ułatwić właśnie nowy pasaż. Do września przyszłego roku powstanie tu wyłożona kostką kamienno-betonowa posadzka z wbudowaną fontanną tryskaczową, zostanie zasadzonych 30 drzew i ponad 800 krzewów (w tym – grusze drobnoowocowe, tulipanowce amerykańskie i hortensje, dzieci otrzymają plac zabaw, a dorośli – boisko wielofunkcyjne. Do przebywania w Pasażu Majewskiego mają zachęcać także altany i ławki. Jego przestrzeń będzie przeznaczona zdecydowanie dla pieszych i rowerzystów (wjazd samochodów będzie regulowany za pomocą wysuwanych słupków).

Budowa Pasażu będzie kosztowała ponad 5 milionów złotych (a wraz z przebudową Włókienniczej – 18,283 mln zł). Na razie zakończyły się niektóre prace przygotowawcze (wyburzenie zrujnowanych komórek i likwidacja dzikiego parkingu). Według zapewnień ZIM ku końcowi mają się też badania archeologiczne. Teraz wykonawca ma rozpocząć intensywne roboty budowlane (według składanych jeszcze niedawno zapowiedzi miało to nastąpić w czerwcu). Inwestycja jest częścią rewitalizacji obszarowej Łodzi, dofinansowanej z funduszy Unii Europejskiej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Zaczyna się rozbudowa Pasażu Róży

Przestrzeń

Łódź: Zaczyna się rozbudowa Pasażu Róży

Roman Czubiński 08 sierpnia 2020

Łódź: Nowomiejska przejdzie rewitalizację. Ruszają prace

Przestrzeń

Łódź: Nowomiejska przejdzie rewitalizację. Ruszają prace

Roman Czubiński 21 lipca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5