Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Opóźniona przebudowa Wschodniej ma się ku końcowi

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-04-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódź: Opóźniona przebudowa Wschodniej ma się ku końcowi
fot. Urząd Miasta Łodzi
Na ul. Wschodniej między Jaracza a Rewolucji 1905 r. wykonano już pierwszą warstwę asfaltu. Pierwsze odcinki ulicy mają zostać oddane do użytku w wakacje – informuje łódzki Zarząd Inwestycji Miejskich. Przebudowa Wschodniej jest częścią programu rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi.

Według ZIM przebudowa wchodzi w końcowe etapy. – Ułożenie pierwszej warstwy asfaltu to oznaka, że najtrudniejsze za nami – zapewnia dyrektor Zarządu Agnieszka Kowalewska-Wójcik. Przy chodnikach, miejscach parkingowych i wjazdach do bram trwają prace brukarskie. Do wykonania zostało jeszcze ułożenie kolejnych warstw nawierzchni i urządzenie terenów zielonych oraz prace wykończeniowe.

Inwestycję na poszczególnych odcinkach rozpoczęto w maju i w sierpniu 2018 r. Przez długi czas inwestycja na pierwszym odcinku (Jaracza – Rewolucji 1905 r.) musiała zostać wstrzymana ze względu na rozbiórkę kamienicy przy Wschodniej 50. Historyczny budynek (przez pewien czas mieszkał w nim W. S. Reymont) początkowo miał być odnowiony, jednak jego stan techniczny okazał się na tyle zły, że zdecydowano o jego wyburzeniu. – Prace na tym odcinku na pewien okres były wstrzymane, aby roboty drogowe nie wpłynęły na konstrukcję budynku, czy nie spowodowały jego zawalenia – wyjaśnia rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Tomasz Andrzejewski.

Kolejnym etapem była wymiana instalacji podziemnych. Przyniosła ona wiele trudności: podobnie jak w wielu innych miejscach w centrum Łodzi, mapy infrastruktury podziemnej okazały się niedokładne. Inwentaryzacja stanu rzeczywistego, a następnie – przebudowa gazociągu, wodociągów i przewodów wysokiego napięcia oraz budowa nowego ciepłociągu, pochłonęła więc wiele czasu. Następnie wykonawca przystąpił do budowy wyniesionego skrzyżowania z ul. Włókienniczą. Jednocześnie na dalszym odcinku (między Rewolucji 1905 r. a Północną) zaczęły powstawać chodniki.

Realizowana przez IDS-Bud przebudowa Wschodniej kosztuje 3,3 mln zł. Po jej zakończeniu przy ulicy pojawią się szpalery drzew: tylko między ul. Rewolucji a Jaracza zostanie posadzonych aż 41 roślin, wyposażonych w instalacje nawadniające. Przewidziano też zieleń niską. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach zostanie wymieniona na nową, przystosowaną do ruchu dwukierunkowego. Miejsca parkingowe zostaną zgrupowane po jednej stronie jezdni – będzie ich mniej, niż przed przebudową, jednak w przyszłości przy ulicy mają powstać dwa parkingi kubaturowe. Oprócz pełnienia funkcji komunikacyjnej Wschodnia ma stać się atrakcyjną przestrzenią publiczną. Niezależnie od przebudowy samej ulicy władze Łodzi zaplanowały remonty szesnastu położonych przy Wschodniej kamienic.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5