Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Od poniedziałku rewitalizacja Wschodniej

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2018-05-11 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Od poniedziałku rewitalizacja Wschodniej
Wschodnia po rewitalizacjiwiz. Urząd Miasta Łodzi
W najbliższy poniedziałek (14 maja) rozpoczynają się prace rewitalizacyjne na ul. Wschodniej. Oznacza to przyspieszenie w porównaniu z pierwotnie zakładanym harmonogramem, według którego przebudowa ulicy miała rozpocząć się dopiero w drugiej połowie roku. Po zakończeniu prac większą rolę na ulicy ma odgrywać ruch pieszy, część przeznaczona dla samochodów stanie się za to dwukierunkowa.

Jako pierwszy zostanie przebudowany odcinek między Jaracza i Rewolucji 1905 r. Podczas prac ulica będzie zamknięta dla ruchu samochodowego z wyjątkiem docelowych wjazdów gospodarczych. Wspomniane przecznice przy skrzyżowaniach ze Wschodnią mają pozostać przejezdne, choć wykonawca zapowiada tymczasowe zwężenia ich jezdni. Utrudnienia napotkają także piesi – po jednej ze stron nie będzie można korzystać z chodnika. Prace rozpoczną się od instalacji podziemnych: pod jezdnią ma zostać wybudowany ciepłociąg (cel to podłączenie okolicznych kamienic do sieci ciepłowniczej, mające pomóc w rozwiązaniu problemu smogu) oraz linia energetyczna. Zaplanowano także przebudowę gazociągu.

Po przebudowie ulica ma stać się bardziej przyjazna dla pieszych. Temu celowi będzie służyło poszerzenie chodników kosztem przestrzeni dla samochodów, montaż ławek i innych mebli miejskich oraz posadzenie po obu stronach jezdni drzew (łącznie ok. 100) i krzewów. Wyniesione przejścia dla pieszych oraz tarcze skrzyżowań (z wyjątkiem ul. Pomorskiej, po której jeżdżą tramwaje) będą służyły bezpieczeństwu oraz uspokojeniu ruchu. W odróżnieniu od wielu innych rewitalizowanych ulic Wschodnia zachowa jednak nawierzchnię bitumiczną. Zmieni się za to organizacja ruchu – jazda będzie możliwa w obu kierunkach.

Na kolejny odcinek – między ul. Rewolucji 1905 r. a Północną – ekipy budowlane mają wejść dopiero w przyszłym roku. Wcześniej przebudowie zostanie poddany także ostatni, wysunięty najbardziej na południe odcinek (Jaracza – Narutowicza), jednak ta inwestycja nie będzie częścią rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi i zostanie zrealizowana przez miasto wyłącznie z własnych środków.

Umowa na rewitalizację Wschodniej została podpisana przez władze miasta w listopadzie ubiegłego roku. Od tego czasu toczyły się prace projektowe. Wykonawcą zadania jest firma IDS-Bud. Częścią tego samego, wartego 12,9 mln zł kontraktu jest także przebudowa wspomnianej ul. Jaracza między Wschodnią a Kilińskiego. Inwestycja ma zostać zakończona do końca 2019 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Rewitalizacja – początek inwestycji drogowych

Przestrzeń

Łódź: Rewitalizacja – początek inwestycji drogowych

Roman Czubiński 24 kwietnia 2018

Łódź: Trzy ważne przetargi na budowę ulic

Przestrzeń

Łódź: Trzy ważne przetargi na budowę ulic

Roman Czubiński 18 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5