Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Nowy przetarg na Północną. Z ograniczeniem prac na pętli

Dalej Wstecz
Data publikacji:
13-04-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódź: Nowy przetarg na Północną. Z ograniczeniem prac na pętli
mat. UM Łódź
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi ogłosił nowy przetarg na przebudowę układu drogowo-torowego w ciągu Ogrodowej i Północnej. Aby obniżyć ceny, zamawiający ograniczył zakres prac na pętli Północna – z projektu wyłączono cały zakres robót torowych w zakresie krańcówki.

Przedmiotem nowego przetargu jest rozbudowa układu drogowo-torowego w ciągu ulic Ogrodowa – Północna na odc. od ul. Zachodniej do ul. Franciszkańskiej. W ramach prac, obejmujących 650-metrowy odcinek torowiska, przewidziano m.in. nową relację skrętną południe-wschód na skrzyżowaniu z Nowomiejską, umożliwiająca przejazd w obu stronach między pl. Wolności a pętlą tramwajową Północna. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień podobnych do 20% wartości zamówienia podstawowego.

To już kolejny przetarg na roboty. W poprzednim ceny znacząco przewyższały budżet. Wystartowało pięć podmiotów z kwotami od 47,6 mln zł do 78,8 mln zł, podczas gdy zamawiający planował przeznaczyć na to zadanie niespełna 23 mln zł. Postępowanie zostało w marcu unieważnione

Aby zmniejszyć wysokość ofert, zamawiający ograniczył zakres prac. Z projektu – w zakresie krańcówki tramwajowej – wyłączono roboty torowe, nasadzenia zieleni, przyłącza odwodnienia i instalacje odwodnienia torowiska. Zakres robót torowych obejmować jedynie będzie wjazd i wyjazd z pętli w celu dowiązania do zaprojektowanego układu drogowo-torowego w ciągu Północnej. Przeprojektowania będzie wymagała nowa sieć trakcyjna na krańcówce.

Termin składania ofert mija 14 maja. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja i rękojmia (30%) oraz aspekty społeczne – zatrudnienie osób bezrobotnych (10%).Na realizację zadania przeznaczono 24 miesiące.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5