Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Nowy pasaż przy Manufakturze i teatrze

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-01-24 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Nowy pasaż przy Manufakturze i teatrze
wiz. Urząd Miasta Łodzi
Jesienią bieżącego roku ulice Ogrodową i Legionów w Łodzi połączy nowy pasaż. Za blisko 4 mln zł powstanie nowa, estetyczna i wolna od samochodów przestrzeń publiczna. Na razie wykonawca ma za sobą prace przygotowawcze do inwestycji.

Nowa ulica połączy posesje przy Legionów 25 (między Teatrem Powszechnym a Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym) i Ogrodowej 20, naprzeciwko centrum handlowo-rozrywkowego Manufaktura. Po drodze minie – między innymi – drewniany kościół św. Józefa i otaczający go ogród. Zaprojektowano ją jako pasaż dla pieszych i rowerzystów z nawierzchnią z kostki granitowej.

Nowy ciąg komunikacyjny ma być także atrakcyjną przestrzenią publiczną. Przy pasażu zostaną ustawione meble miejskie, w tym – ławki, stojaki na rowery, latarnie, a także zdroje wody pitnej. Ważną rolę będzie odgrywała zieleń. Istniejące drzewa oraz nowo zasadzone krzewy, trawy ozdobne, byliny i pnącza będą zaopatrzone w podświetlenie i automatyczny system nawadniający. Przewidziano także przebudowę wszystkich instalacji podziemnych.

Wykonawcą inwestycji jest IDS Bud. W kwartale między ul. Ogrodową, Legionów, Zachodnią i Gdańską powstaną – oprócz omawianego pasażu – jeszcze dwa inne przebicia (w tym odnogę do Gdańskiej 8). Ich budowa została zamówiona przez Zarząd Inwestycji Miejskich w jednym kontrakcie, obejmującym także przebudowę Ogrodowej między Gdańską a Zachodnią oraz Zachodniej między Ogrodową a Legionów. Wartość wszystkich pięciu zadań to 14,99 mln zł. Koszt samego pasażu między Legionów a Ogrodową wynosi 3,81 mln zł.

Prace budowlane rozpoczęły się w drugiej połowie września. Na razie wyburzono część budynków gospodarczych, które kolidowały z przebiegiem przyszłej ulicy. Termin zakończenia inwestycji to 22 września bieżącego roku. Podobnie jak inne zadania wchodzące w skład rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi, przedsięwzięcie jest dofinansowane z funduszy unijnych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Nawrot otwarta. 10 miesięcy opóźnienia

Przestrzeń

Łódź: Nawrot otwarta. 10 miesięcy opóźnienia

Roman Czubiński 17 października 2019

Łódź: Plac Wolności – jest umowa, trwa projektowanie

Przestrzeń

Łódź: Plac Wolności – jest umowa, trwa projektowanie

Roman Czubiński 09 września 2019

Łódź: Przebudowa Ogrodowej zgodnie z planem

Przestrzeń

Łódź: Przebudowa Ogrodowej zgodnie z planem

Roman Czubiński 28 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5