Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Nowy odcinek alei Kościuszki powstanie do grudnia

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2016-03-16 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Nowy odcinek alei Kościuszki powstanie do grudnia
fot. Roman CzubińskiW tym miejscu obecnie kończy się al. Kościuszki
Sieć łódzkich ulic wzbogaci się w tym roku o planowane od dawna przedłużenie al. Kościuszki na południe. Nowa droga pozwoli lepiej wykorzystać niezagospodarowane dotąd tereny i odciążyć niewydolne i ciasne skrzyżowanie Radwańska – Wólczańska.

Przez puste tereny

– Przedłużenie al. Kościuszki znacząco wpłynie na poprawę komunikacji w tym rejonie. To kolejna droga, która usprawni ruch na osi północ-południe. Budowa tego odcinka, choć w innym kształcie, była planowana już w latach 70. ubiegłego wieku – wyjaśnia rzecznik ZDiT Tomasz Andrzejewski. Więcej o historii inwestycji pisaliśmy w tym artykule.

Pierwszy etap inwestycji zrealizowano w ubiegłym roku. Zostało wówczas przebudowane skrzyżowanie al. Politechniki z ul. Wołową. Teraz, dzięki zmianom w budżecie miasta, ZDiT otrzymał środki pozwalające na realizację kolejnego etapu przedłużenia al. Kościuszki, choć... pozbawionego na razie połączenia z etapem pierwszym. – Przystępujemy do najmniej inwazyjnego etapu drugiego: budowy przebicia al. Kościuszki od jej skrzyżowania z Radwańską do Wólczańskiej – oznajmia wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu Katarzyna Mikołajec. Prace będą toczyły się na terenach pozbawionych ulic i w dużej części niezurbanizowanych, w związku z tym nie są też przewidywane większe utrudnienia (z wyjątkiem koniecznego etapu przebudowy skrzyżowań).

Kiedy do końca? Nie wiadomo

Zarząd dysponuje decyzją ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności, więc inwestycja będzie mogła być rozpoczęta od razu po rozstrzygnięciu przetargu (po ok. dwóch miesiącach od ogłoszenia, które nastąpi jeszcze w marcu). Podczas inwestycji trzeba będzie wyburzyć jeden budynek mieszkalny. Jeśli prace rozpoczną się w czerwcu (przy założeniu niewielkiej rezerwy czasowej), fragment będzie gotowy do końca roku. Na jego wykonanie zarezerwowano 10 mln zł.

Do Wólczańskiej ulica będzie miała dwie jezdnie, na planowanym później odcinku do al. Politechniki w śladzie ul. Potza – już tylko jedną. Ostatni fragment ma mieć obniżone krawężniki, co powinno ułatwić zamykanie ulicy i organizowanie na niej ekspozycji podczas ważnych imprez targowych.

W kolejnych latach (dokładny harmonogram zależy od funduszy przyznanych w przyszłości przez samorząd), jeszcze przed budową ostatnio wspomnianego odcinka, ZDiT zamierza przebudować istniejący fragment Radwańska – Żwirki. Jezdnia zostanie tam przesunięta, a pas zieleni – przesunięty i wzbogacony o krzewy i drzewa. Miejsca postojowe będą odseparowane od jezdni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Budowa metra w Krakowie najwcześniej po 2021 r.

Przestrzeń

Budowa metra w Krakowie najwcześniej po 2021 r.

Witold Urbanowicz 12 kwietnia 2016

Warszawa. Kładka rowerowa pod mostem Łazienkowskim za rok

Przestrzeń

Warszawa. Kładka rowerowa pod mostem Łazienkowskim za rok

Jakub Dybalski 12 kwietnia 2016

Lwów: Nowym tramwajem na Sychów na jesieni

Przestrzeń

Lwów: Nowym tramwajem na Sychów na jesieni

Witold Urbanowicz 12 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5