Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Nowy autobus skomunikowany z ŁKA

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-08-22 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Nowy autobus skomunikowany z ŁKA
Fot. Kasper FiszerAutobus w Łodzi
Wraz z początkiem września na mapie komunikacyjnej Łodzi pojawi się nowe połączenie oznaczone symbolem B. Będzie ono dowozić do dużego centrum logistycznego położonego w rejonie stacji kolejowej na Olechowie. Pasażerowie jadący pociągami będą jednak... przesiadać się na skomunikowane z nimi autobusy na przystanku Łódź Dąbrowa.

Jak poinformowała niedawno Łódzka Kolej Aglomeracyjna, rozkład jazdy obowiązujący od 2 września będzie uwzględniał skomunikowania pociągów kursujących po tzw. łódzkiej kolei obwodowej z autobusami dowożącymi do dużych zakładów pracy. – We współpracy z Zarządem Dróg i Transportu część pociągów ze stacji Łódź Widzew i z kierunku Łodzi Kaliskiej zostanie skomunikowanych z nową linią autobusową B, która połączy przystanek osobowy Łódź Dąbrowa z zakładami przemysłowymi położonymi przy ulicy Jędrzejowskiej – czytamy w oficjalnym komunikacie przewoźnika.

We wrześniu autobus, w przyszłości kolej?

Na mapie łódzkiej komunikacji miejskiej pojawi się więc nowa linia autobusowa, która obsłuży rejon pozostający dotychczas zasadniczo poza systemem transportu publicznego. – Linia B kursować będzie od września na trasie Dworzec Łódź Dąbrowa – Dąbrowskiego – Tomaszowska – Jędrzejowska – Jędrzejów BSH – zapowiada Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Nazwa nowego krańca jednoznacznie wskazuje jego planowaną lokalizację: będzie on sąsiadować z ogromną, zajmującą aż 79 tys. metrów kwadratowych centrum bazą dystrybucyjną.

Znajduje się ona w rejonie kolejowej stacji towarowej Łódź Olechów. W lipcu pisaliśmy o planach obsługi powstającej tam strefy przemysłowej dzięki kolei miejskiej, te trzeba jednak na razie uznać za bardzo dalekosiężne. Tym niemniej lokalizacja na obrzeżach miasta, ale w pobliżu zjazdu z autostrady A1 i tuż przy największej stacji towarowej w regionie, będzie najprawdopodobniej sprzyjać rozwojowi działalności gospodarczej, co przyczyni się do zwiększenia zapotrzebowania na transport publiczny.

W dni robocze pięciokrotnie więcej kursów niż w weekendy

Póki co uruchomienie autobusu należy traktować w kategoriach bardzo dużej poprawy oferty przewozowej. – Linia oznaczona jest literą – tak jak wszystkie pozostałe linie pracownicze, które dojeżdżają do terenów przemysłowych (linie D, G, H i W). W dni robocze uruchamiane będzie ok. 20 kursów, a w soboty i niedziele – po cztery kursy. Linia kursować będzie w godzinach szczytu – powiedział nam Tomasz Andrzejewski.

Choć ZDiT nazywa połączenie pracowniczym, będzie ono funkcjonować tak, jak wszystkie inne linie łódzkiego transportu zbiorowego. Kursy będą więc miały charakter otwarty. – Obsługę zapewni MPK-Łódź – stwierdził nasz rozmówca.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
SKM w Szczecinie. Modernistyczne wiaty na Pogodnie ocaleją?

Przestrzeń

SKM w Szczecinie. Modernistyczne wiaty na Pogodnie ocaleją?

Witold Urbanowicz 20 sierpnia 2018

Łódź: Kolejne nowe przystanki kolejowe na Olechowie?

Komunikacja

Łódź: Kolejne nowe przystanki kolejowe na Olechowie?

Kasper Fiszer 04 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5