Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Nowa ulica między Sienkiewicza a Wschodnią

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2021-06-13 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Nowa ulica między Sienkiewicza a Wschodnią
wiz. UMŁ
W śródmieściu Łodzi rozpoczęła się budowa kolejnej nowej ulicy. Połączy ona ulice Sienkiewicza i Wschodnią. Przyjazny dla pieszych i obsadzony zielenią ciąg komunikacyjny ma zostać oddany do użytku w przyszłym roku.

Według dyrektor łódzkiego Zarządu Inwestycji Miejskich Agnieszki Kowalewskiej-Wójcik nowa ulica będzie zielona, bezpieczna, wygodna i w pełni przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. – Powstanie przyjazny mieszkańcom zielony pasaż ze stylizowanymi miejskimi meblami. Zakres inwestycji polega na wybudowaniu układu drogowego wraz z przestrzenią publiczną. Obejmuje on budowę jezdni oraz chodników, a także wykonanie prac w zakresie budowy oświetlenia wraz z iluminacją zieleni, która też się tutaj pojawi – zapowiada dyrektor.

– Posadzimy 26 drzew, między którymi ustawimy ławeczki, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci. Będzie też dużo zieleni niskiej. Posadzimy tu lipy, śliwy oraz krzewy, takie jak berberysy, hortensje czy miskanty – uściśla Justyna Krakowiak z ZIM. Rośliny będą wyposażone w system nawadniania.

Przebicie kwartału między ulicami Narutowicza, Sienkiewicza, Traugutta i Piotrkowską na tyłach wieżowca TVP było planowane jeszcze w latach 40. XX wieku (świadczy o tym kształt owego wieżowca, który zaczęto wznosić właśnie wtedy). Ma ono usprawnić komunikację w okolicach ruchliwego skrzyżowania Sienkiewicza i Narutowicza. Drugi cel to wprowadzenie nowych funkcji na dotychczas niezagospodarowanych terenach wewnątrz kwartału.

Oprócz wymienionych wyżej elementów zakres prac obejmuje budowę wodociągu, kanału ogólnospławnego wraz z odwodnieniem, kanalizacji dla światłowodów oraz fundamentów dla parkomatów. Inwestycja ma zakończyć się w przyszłym roku. Jej koszt ma wynosić 15,25 mln zł.

Rejon Sienkiewicza i Wschodniej nie jest jedyną częścią łódzkiego śródmieścia, w którym powstaną lub już powstają nowe ulice. Częścią rewitalizacji obszarowej jest także ich poprowadzenie np. między ul. Mielczarskiego i Legionów, między Nawrot a Placem Komuny Paryskiej, a także między Legionów, Ogrodową i Gdańską.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Północna będzie „bulwarami”

Przestrzeń

Łódź: Północna będzie „bulwarami”

Roman Czubiński 23 stycznia 2021

Łódź: Trwa przebudowa Pasażu Róży

Przestrzeń

Łódź: Trwa przebudowa Pasażu Róży

Roman Czubiński 15 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5