Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Nie jeżdżą autobusy dalekobieżne. Coraz trudniej przemieszczać się po kraju

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-03-16 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Nie jeżdżą autobusy dalekobieżne. Coraz trudniej przemieszczać się po kraju
fot. Kasper FiszerDworzec Północny należący do PKS Łódź
Łódzki PKS wstrzymuje wszystkie swoje połączenia dalekobieżne. Duże cięcia w swoich rozkłądach jazdy wprowadzili także inni przewoźnicy obsługujący aglomerację łódzką. Do Suwałk nie dotrzemy już z PKS Nova, do Warszawy – z OKBusem, a do Ciechocinka i Lublina – z LLA. Czy odwołane kursy wrócą kiedykolwiek do rozkładu jazdy?

Niedawno z siatki połączeń autobusowych Łodzi zniknął nocny kurs Kielce – Szczecin. W marcu z rozkładu jazdy wypadł cały szereg kolejnych połączeń. Tym razem odwołania nie mają jednak charakteru stałego, a – przynajmniej na razie – nazywane są zawieszeniami związanymi z sytuacją epidemiologiczną.

Znacznie mniej połączeń na wschód Polski

Koronawirus wstrzymał wszystkie, nieliczne już zresztą, połączenia dalekobieżne oferowane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej – Łódź. Jak poinformował na swojej stronie internetowej przewoźnik, od dziś (poniedziałek 16 marca) do odwołania nie będą realizowane kursy do i z Lublina, Opola oraz Kołobrzegu. Firmy Bus-Trans i Jaro-Tur odwołały zaś przejęty niedawno od PKS Łódź kurs Łódź – Krynica-Zdrój – Łódź.

Łódzki PKS podsumował także cięcia w ofercie innych przewoźników, którzy korzystają z dworców należących do spółki. Już od soboty nie jest realizowany kurs PKS Biłgoraj relacji Zamość – Łódź, od niedzieli nie funkcjonuje połączenie w kierunku przeciwnym. 14 marca przestał też jeździć autobus Lubelskich Linii Autobusowych Lublin – Łódź – Ciechocinek. Dzień później mie odbył się już kurs Ciechocinek – Łódź – Lublin.

Nie ma lotów, nie ma i autobusów do Modlina

Dwa połączenia dalekobieżne przebiegające przez Łódź przynajmniej czasowo zlikwidowło również przedsiębiorstwo PKS Nova z Boałegostoku. Od soboty 14 marca nie uruchamia ono kursów Suwałki – Łódź – Wrocław i Wrocław – Łódź – Suwałki oraz Suwałki – Łódź – Katowice i Katowice – Łódź – Suwałki. Wszystkie rejsy do Warszawy (do centrum i na lotnisko Modlin) odwołał w niedzielę 15 marca Trans Kinetik, operator linii pod handlową nazwą OKBus i ModlinBus.

Przedsiębiorstwo Filkar Travel zrezygnowało w sobotę z utrzymywania kursu Tomaszów Mazowiecki – Łódź – Kołobrzegi z powrotem. Dziś po raz pierwszy nie zostały natomiast uruchomione autobusy PKS Koszalin Łódź – Koszalin i Koszalin – Łódź. Firmy Paratex i Regio Travel wstrzymały zaś przedwczoraj rejsy Łódź – Lublin – Łódź i Łódź – Opole – Łódź. Inny mały przewoźnik – Platers – odwołał dziś dwie pary połączeń Łódź – Skarżysko-Kamienna – Łódź.

Na razie utrzymywane są linie regionalne

Na razie bez większych zmian funkcjonuje większość linii regionalnych i lokalnych. Otwartym pozostaje jednak pytanie o ich dalsze funkcjonowanie. Co najmniej niepewny wydaje się też powrót części zawieszonych kursów dalekobieżnych po ustaniu złej sytuacji epidemiologicznej. Czy łódzkie dworce opustoszeją zatem jeszcze bardziej na stałe?

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKS Łódź likwiduje kursy do Konina i Warty

Komunikacja

PKS Łódź likwiduje kursy do Konina i Warty

Kasper Fiszer 19 grudnia 2019

PKS Łódź: Kolejne kursy nie wróciły na trasy po wakacjach

Komunikacja

PKS Łódź: Kolejne kursy nie wróciły na trasy po wakacjach

Kasper Fiszer 06 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5