Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Nie będzie zmiany układu połączeń na Retkini na czas robót na stacji Łódź Kaliska

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
12-01-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: Nie będzie zmiany układu połączeń na Retkini na czas robót na stacji Łódź Kaliska
fot. Kasper FiszerAutobus w Łodzi
Łódzki samorząd nie przewiduje zmian w komunikacji miejskiej po otwarciu nowych przystanków kolejowych. Z peronów na Retkini w rejon Dworca Kaliskiego, gdzie autobusy komunikacji miejskiej będą musiały w pewnym zakresie zastąpić pociągi, wciąż dojeżdżać będzie linia 86. To wystarczające rozwiązanie – twierdzi magistrat.

W grudniu zeszłego roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna wskazywała na dużą rolę, jaka w najbliższym czasie ma odegrać nowy, nieczynny jeszcze przystanek kolejowy Łódź-Retkinia. Jest on połozony na linii kolejowej nr 14 Łódź Kaliska – Zasieki, a więc na trasie biegnącej w stronę Sieradza. To jeden z najważniejszych ciągów obsługiwanych przez wojewódzką spółkę. W związku z modernizacją stacji Łódź Kaliska część pociągów będzie omijać ten ważny węzeł, ale przystaną właśnie na Retkini.

Miasto nie widzi potrzeby wzmacniania oferty

Tam kończy się właśnie opóźniona budowa przystanku. Stamtąd podróżni będą musieli się dostać w rejon Dworca Kaliskiego komunikacją miejską. Rzecznik ŁKA Joanna Osińska podkreślała konieczność współpracy kolei z samorządem w celu zapewnienia dogodnych połączeń. Miasto nie planuje jednak zmian w układzie komunikacyjnym po zapowiedzianym na marzec otwarciu przystanku.

– U zbiegu ulic Maratońskiej i Retkińskiej (w pobliżu budowanego przystanku) kursuje kilka linii autobusowyc, które bez problemu obsłużą nową stację kolejową na Retkini i zapewnią dojazd w poszczególne rejony osiedla – argumentuje Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Mowa tu o trzech międzydzielnicowych liniach dziennych: 55 na Dąbrowę przez m.in. kampus Politechniki Łódzkiej, 69 na Widzew oraz 86 na Dworzec Fabryczny. Ta osiatnia ma pozwolić podróżnym wysiadającym na Retkini na dogodny dojazd do Dworca Kaliskiego.

Zmian nie będzie również na Bałutach

W marcu otwarte mają zostać także dwa inne przystanki kolejowe: Warszawska (swoją nazwę bierze on od nazwy ulicy) na osiedlu Marysin oraz Radogoszcz Wschód na osiedlu o tej samej nazwie, oba w dzielnicy Bałuty. Również ich otwarcie nie wpłynie na układ linii autobusowych. – Wszystkie nowe stacje są położone w pobliżu [istniejących] przystanków komunikacji miejskiej – tłumaczy przedstawiciel ZDiT.

Ostatnią zmianą w układzie tras była korekta przebiegu zastępczej linii autobusowej Z6 kursującej w zamian za tramwaje do pętli Doły przy ul. Strykowskiej. Kraniec położony w centrum miasta przesunięto na pl. Wolności. Jest to jednak korekta o charakterze raczej kosmetycznym.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5