Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Na Śmigłego-Rydza powstaje torowisko

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-11-28 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Na Śmigłego-Rydza powstaje torowisko
fot. ZIM Łódź
Rozpoczęło się układanie pasa autobusowo-tramwajowego między jezdniami al. Śmigłego-Rydza. ZIM podpisał też ową umowę na nadzór autorski nad inwestycją. Przebudowa odcinka al. Piłsudskiego – Przybyszewskiego jest opóźniona o ponad rok.

Według wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Renaty Zatorskiej-Sytyk układanie płyt prefabrykowanych będzie trwało do końca roku. – Trwają intensywne prace przy wykonaniu nasypu drogowego, układaniu maty antywibracyjnej i instalacji oświetlenia. Na placu budowy pracuje obecnie kilkadziesiąt osób. Nie ma zagrożenia dla terminu oddania inwestycji – zapewnia urzędniczka. Wspomniany termin został przesunięty w kilku etapach łącznie o 14 miesięcy. Powodem były kolejne niespodzianki napotykane na placu budowy (między innymi – zbyt mała nośność gruntu pod torowiskiem), a te z kolei – niedostatecznego przygotowania inwestycji przez ZIM. Zarząd nie wyklucza jednak przyspieszenia nowego terminu – decyzja ma zapaść na wiosnę.

Przed kilkoma dniami ZIM podpisał umowę z nowym wykonawcą nadzoru autorskiego. Poprzednio, właśnie z powodu rosnących opóźnień, z realizowania umowy na jego świadczenie wycofała się firma Progreg (wykonawca i miasto nie porozumieli się co do wynagrodzenia). Nowy przetarg wygrała firma Major 7.

W przyszłym roku będą toczyły się dalsze prace przy budowie wiaduktu wschodniego z jezdnią, torowiska, sieci trakcyjnej i oświetlenia. Po stronie wschodniej powstaną też ciągi pieszo-rowerowe, przeplatające się z odcinkami, na których chodnik i droga dla rowerów będą oddzielone.

Przebudowa al. Śmigłego-Rydza będzie kosztowała 97,27 mln zł. Inwestycja jest częścią dofinansowywanego z funduszy unijnych programu „Tramwaj dla Łodzi”.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Śmigłego-Rydza znów z przełożonym terminem

Komunikacja

Łódź: Śmigłego-Rydza znów z przełożonym terminem

Roman Czubiński 19 października 2020

Łódź: Powrót tramwajów na Niższą do 2023 r.

Komunikacja

Łódź: Powrót tramwajów na Niższą do 2023 r.

Kasper Fiszer 21 lipca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5