Partner serwisu
Przestrzeń

Łódź: Na dniach wracają tramwaje na Doły. Pojadą tam dwie linie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
13-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
13-03-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Łódź

Podziel się ze znajomymi:

W środę, 13 marca odbyły się kolejne jazdy testowe tramwajów na ul. Wojska Polskiego. Od soboty 16 marca tramwaje na stałe wrócą na trasę na Doły.

Po nowym torowisku na Wojska Polskiego przejechały w środę 13 marca wszystkie trzy typy dwukierunkowych tramwajów, które posiada w Łodzi i które mogą pojawić się na trasie na Doły. Testowe przejazdy odbyły się przy udziale wagonów NF6D, M8CN oraz AEG GT6M-ZR. Tramwaje przejechały bez problemów. Powrót regularnej komunikacji tramwajowej zaplanowano od 13 marca.

Wraz z otwarciem trasy tramwajowej na Doły, jak dawniej na swojej trasie pojawią się linie 1 i 6. Tramwaje po Wojska Polskiego kursować będą łącznie co 7,5 minuty. Od soboty, 16 marca „szóstka” pojedzie z Kurczaków do krańcówki na Strykowskiej, a „jedynka” z Dołów do skrzyżowania Kilińskiego z Tymienieckiego. Przejazd po nowej trasie na Wojska Polskiego zajmie 8 minut. Na trasie kursować będą niskopodłogowe lub wyposażone w niskopodłogowy człon dwukierunkowe tramwaje. Zatrzymają się na przystankach przy Franciszkańskiej, Marynarskiej, Głowackiego, Spornej, Palki i na krańcówce Doły.

Wraz z powrotem linii 1 i 6 na Wojska Polskiego przestanie kursować linia Z6 oraz zmieni się trasa linii 64, która ponownie dojedzie na Bałucki Rynek i zakończy kurs przy skrzyżowaniu Zachodniej z Limanowskiego. Ponadto wraz z powrotem tramwajów na Doły, do Zgierza skierowana zostanie linia 45. Kursować będzie na trasie z Telefonicznej przez Pomorską, plac Wolności i Zgierską na plac Kilińskiego w Zgierzu. Zastąpi obecnie kursującą na tej trasie do Helenówka linię 17. Dodatkowa linia 15 zostanie wydłużona na Stoki, co zapewni większą liczbę kursów mieszkańcom tego osiedla.

Remont Wojska Polskiego bliski finału

Na całej przebudowywanej ulicy Wojska Polskiego prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Robotników zobaczymy również przy robotach drogowych i instalacyjnych. Trwają prace związane z wyposażeniem, podłączeniem i uruchomieniem sygnalizacji świetlnych i oświetlenia. Wkrótce wykonawca przystąpi do układania warstwy ścieralnej na jezdni ulicy Wojska Polskiego i ulic bocznych. Drogowcy rozpoczną również montaż oznakowania pionowego, wiat i elementów małej architektury. Rozpoczną się również nasadzenia zieleni. Dwa tygodnie po wykonaniu warstwy ścieralnej rozpocznie się montaż oznakowania poziomego.

Remont Wojska Polskiego przyniesie nowe chodniki z wydzieloną drogą dla rowerów i parkingami. Pojawi się nowe oświetlenie, a na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach – nowy systemem sygnalizacji świetlnej. Całości zmian dopełnią przystanki tramwajowe i zatoki autobusowe z wysokimi peronami ułatwiającymi wsiadanie. Wzdłuż ulicy Wojska Polskiego zasadzonych zostanie kilkaset drzew oraz ponad 11 tys. krzewów oraz bylin. Wartość inwestycji to ponad 134 mln zł.

Nowe trasy od 16 marca

Linia 1 DOŁY – Wojska Polskiego, Franciszkańska, Kilińskiego – KILIŃSKIEGO / TYMIENIECKIEGO

Linia 6 DOŁY – Wojska Polskiego, Franciszkańska, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Kościuszki, Piotrkowska Centrum, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI

Linia 15 STOKI – Telefoniczna, działki, Pomorska, plac Wolności, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Pabianicka, Paderewskiego, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI

Linia 45 ZGIERZ PLAC KILIŃSKIEGO – 1 maja, Łódzka /Łódź/ Zgierska, Nowomiejska, plac Wolności, Pomorska, działki – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA

Linia 64AB

wariant A: CM. ZARZEW – Papiernicza, Lodowa,...

wariant B: WIDZEW CZAJKOWSKIEGO – Przybyszewskiego, Lodowa, ...

... Widzewska, Wałowa, Rokicińska, Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, (w wybranych kursach: Mazowiecka, Nowogrodzka), Edwarda, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, Strykowska, Inflancka, Zagajnikowa, Sporna, Boya Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Organizacji WiN, Złotnicza, Obrońców Warszawy, Marynarska, Szklana, Franciszkańska, Organizacji WiN, Bałucki Rynek, Limanowskiego, Zachodnia – ZACHODNIA LIMANOWSKIEGO

ZACHODNIA LIMANOWSKIEGO – Zachodnia, Zgierska, Bałucki Rynek, Zawiszy Czarnego, Krawiecka, Organizacji WiN, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Strykowska, Wojska Polskiego, Brzezińska, Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Edwarda, Czechosłowacka, Niciarniana, Piłsudskiego, Rokicińska, Wałowa, Widzewska,...

wariant A: ..., Lodowa, Papierniczna – CM. ZARZEW

wariant B: ..., Lodowa, Przybyszewskiego – WIDZEW CZAJKOWSKIEGO
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5