Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Łódź: MPK współpracuje ze szkołą samochodową

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-11-2022
Ostatnia modyfikacja:
20-01-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Łódź: MPK współpracuje ze szkołą samochodową
fot. UM Łódź
Łatwiejsze pozyskiwanie pracowników, a z drugiej strony – lepsze możliwości szkolenia dla uczniów – to cele porozumienia o współpracy, podpisanego przez MPK Łódź oraz miejscowy Zespół Szkół Samochodowych. Przewoźnik objął patronat nad kształceniem techników i mechaników, mechatroników oraz blacharzy. Szczególną korzyścią dla młodzieży szkolnej może być zapoznanie się z obsługą i naprawą coraz popularniejszych autobusów elektrycznych.

Wiceprezes MPK Krzysztof Maciaszczyk podkreśla, że łódzka „samochodówka” ma przewoźnikowi wiele do zaoferowania. – Zespół Szkół Samochodowych to szkoła z tradycją i renomą znaną w całej Polsce. Liczymy, że część uczniów po jej ukończeniu zechce dołączyć do naszego zespołu – podkreśla.

Branżowe szkolenia zawodowe obejmą jednak nie tylko uczniów, ale również nauczycieli. Ich uczestnicy będą mogli zwiększyć swoje kompetencje w zakresie – między innymi – technologii napraw i obsługi pojazdów elektrycznych, sieci transmisji danych w autobusach elektrycznych i stacji ładowania akumulatorów. Przypomnijmy: od wiosny bieżącego roku MPK Łódź eksploatuje 17 elektrycznych autobusów Volvo 7900E, a w drugiej połowie przyszłego roku a dołączyć do nich 8 przegubowych Solarisów Urbino 18 Electric.

Patronat MPK będzie oznaczał przede wszystkim wspieranie uczniów kształcących się w kilku zawodach. Należą do nich: technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik mechatronik oraz blacharz-lakiernik. Adepci tych zawodów będą mogli uczestniczyć w organizowanych przez przewoźnika praktykach i stażach.

Przewidziano też wycieczki do łódzkich zajezdni autobusowych (Limanowskiego i Nowe Sady). Oba obiekty zostały stosunkowo niedawno zmodernizowane (Limanowskiego – w latach 2018-2020, Nowe Sady – w 2008 r.), uczniowie poznają więc nowoczesne urządzenia. – Będą też mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w autobusach, w tym w pojazdach elektrycznych. Oczywiście to również dla nich szansa na znalezienie pracy po ukończeniu szkoły – mówi dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi Sylwester Kosiec.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5