Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: MPK wciąż realizuje część kursów BP Tour

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2022-06-20 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: MPK wciąż realizuje część kursów BP Tour
fot. Kasper Fiszer
Łódzkie MPK nadal nie może liczyć na stuprocentową realizację kontraktu na podwykonawstwo, jaki zawarło z prywatnym operatorem BP Tour. W marcu i kwietniu liczba niewykonanych kursów oscylowała wokół 200. Miejska spółka była więc zmuszona do kierowania swoich autobusów na trasy, które zgodnie z planem w całości obsługuje lubelska firma.

W związku z dużą liczbą autobusowych połączeń zastępczych łódzkie MPK zleca realizację niektórych z nich prywatnej spółce BP Tour z Lublina. Przewoźnik ten pełnił rolę podwykonawcy na zlikwidowanych kilka miesięcy temu trasach Z45 i Z46 do Zgierza i Ozorkowa, a obecnie kursuje na odcinkach do Pabianic, Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska. Prywatne Solarisy realizują więc połączenia na liniach Z41, 43A i 43B.

Autobusy miejskiej spółki wciąż pojawiają się na trasach podmiejskich

W zeszłym roku podczas realizacji kontraktu miejskiego przewoźnika z prywatnym operatorem dochodziło do pewnych problemów. Zdarzało się bowiem, że ten drugi nie wystawiał odpowiedniej liczby autobusów, a część kursów nie mogła zostać przezeń obsłużona. Wówczas MPK delegowało do obsługi zadań, które powinien wykonać BP Tour, swoje autobusy z rezerwy. Pomimo zmniejszenia liczby brygad przypisanych lubelskiej spółce wciąż występują podobne komplikacje.

Jak poinformował nas bowiem Piotr Wasiak, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź, w marcu BP Tour zrealizował 97,89 proc. zleconych mu kursów. Miesiąc później wskaźnik ten wyniósł 97,12 proc. Oznacza to, że podwykonawca MPK nie wystawił taboru do obsługi ok. 200 kursów w marcu i ok. 250 kursów w kwietniu.

MPK rozmawia o możliwościach poprawy wskaźników


– Jesteśmy w ciągłym kontakcie z BP Tour w celu poprawy realizowanych przez nich usług – zapewnił nasz rozmówca. Podkreślił też, że w przypadku otrzymania sygnału o braku możliwości obsługi któregoś z połączeń MPK kieruje tam swoje autobusy z rezerwy. Pasażerowie nie zostają więc całkowicie pozbawieni możliwości przejazdu.

Należy spodziewać się, że wkrótce dojdzie do ponownego zmniejszenia wielkości zamówienia dla prywatnej spółki. Po otwarciu tramwajowej linii Łódź – Pabianice po zmierzającym do końca remoncie linia Z41 zostanie zlikwidowana. Na trasę wróci bowiem tramwajowe 41.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Spłonął autobus należący do MPK Łódź

Komunikacja

Spłonął autobus należący do MPK Łódź

Jakub Rösler 15 kwietnia 2022

MPK Łódź chce wynająć aż 52 przegubowe autobusy

Komunikacja

MPK Łódź chce wynająć aż 52 przegubowe autobusy

Jakub Rösler 28 marca 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5