Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: MPK kupi 17 elektryków. Jest dofinansowanie RPO

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-01-21 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: MPK kupi 17 elektryków. Jest dofinansowanie RPO
fot. Kasper FiszerAutobus MPK Łódź
Ponad 40 mln zł otrzyma ze środków RPO Województwa Łódzkiego i z budżetu państwa łódzkie MPK. Przewoźnik otrzymał dziś dotację na zakup 17 autobusów elektrycznych. W ramach tej samej inwestycji zakupione mają zostać także szybkie i wolne ładowarki.

Po przekazanej w zeszłym tygodniu informacji o dofinansowaniu inwestycji tramwajowych w Zgierzu i Konstantynowie Łódzkim Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłasza wsparcie kolejnego przedsięwzięcia związanego z transportem zbiorowym w aglomeracji łódzkiej. Tym razem środki trafią do Łodzi. Miejski przewoźnik, MPK-Łódź, kupić ma pierwsze w swoim taborze autobusy elektryczne.

Siedemnaście autobusów standardowych i sześć ładowarek szybkich

– Na ten cel marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber i Zarząd Województwa Łódzkiego przyznali dofinansowanie w wysokości ponad 45 mln zł – poinformował Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Projekt obejmuje także budowę niezbędnej infrastruktury. Dziś czek, który ma być symbolem przyznanego dofinansowania, otrzymała od marszałka Schreibera prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

W ramach zadania zakupionych ma zostać 17 jednoczłonowych pojazdów elektrycznych. Będzie je można ładować dzięki szybkim ładowarkom pantografowym, które staną na sześciu pętlach. Wszystkie zlokalizowane zostaną na terenie Łodzi.

Pojazdy stacjonować będą przy ul. Limanowskiego

– W ramach projektu planuje się ponadto montaż stacji wolnego ładowania oraz wyposażenie dwóch stanowisk naprawczych na terenie zajezdni autobusowej EA-1 przy ul. Limanowskiego – zapowiadają służby prasowe UMWŁ. Szacunkowa wartość całej inwestycji to ok. 64,5 mln zł. Dofinansowanie unijne wyniesie 44,5 mln zł.

Podobnie jak w przypadku inwestycji tramwajowych w Zgierzu i Konstantynowie, i tym razem podmiot realizujący projekt – Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź – otrzyma także środki z budżetu państwa. Z tego źródła pochodzić będzie ok. 524 tys. zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: MPK zamawia kolejne minibusy Isuzu

Komunikacja

Łódź: MPK zamawia kolejne minibusy Isuzu

Roman Czubiński 17 stycznia 2020

Łódź: Zbliżają się duże remonty cityrunnerów, 122N i NF6D

Komunikacja

Łódź: Zbliżają się duże remonty cityrunnerów, 122N i NF6D

Kasper Fiszer 17 stycznia 2020

MPK Łódź: Prezentacja technicznej „bulwy” [zdjęcia]

Komunikacja

MPK Łódź: Prezentacja technicznej „bulwy” [zdjęcia]

Roman Czubiński 09 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5