Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Łódź: MPK chce wstrzymać ruch tramwajów na Legionów i Cmentarnej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-10-16 11:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: MPK chce wstrzymać ruch tramwajów na Legionów i Cmentarnej
fot. Kasper Fiszer
Łódź ogłosiła trzeci już przetarg – tym razem tylko na dokumentację projektową – dla przebudowy ul. Legionów i Cmentarnej wraz z torowiskiem. Ruch tramwajowy najpewniej zostanie jednak wstrzymany już teraz. – Skierowaliśmy do ZDiT wniosek o wyłączenie z eksploatacji torowiska na ul. Legionów między ul. Gdańską a ul. Kasprzaka oraz na ul. Cmentarnej – potwierdza Agnieszka Magnuszewska, rzecznik prasowy MPK-Łódź. To będzie już kolejne torowisko, na którym wstrzymywany jest ruch tramwajów ze względu na zły stan infrastruktury.

Przedmiotem postępowania, prowadzonego przez Zarząd Inwestycji Miejskich, jest przygotowanie dokumentacji dla przebudowy ul. Legionów od pl. Wolności do Żeligowskiego oraz Cmentarnej od Legionów i Ogrodowej. Inwestycja obejmuje zarówno przebudowę jezdni, chodników, jak i torowiska tramwajowego.

Przedsięwzięcie podzielone jest pięć zadań. Pierwsze obejmuje przebudowę ul. Legionów na odcinku od placu Wolności do ul. Zachodniej wraz ze skrzyżowaniem. Kolejne dotyczy dalszego odcinka ul. Legionów od ul. Zachodniej do ul. Gdańskiej bez skrzyżowań. Zadanie trzecie to przebudowa skrzyżowania ul. Legionów i ul. Gdańskiej, czwarte – przebudowa ul. Legionów od ul. Gdańskiej do ul. Żeligowskiego, piąte – przebudowa ul. Cmentarnej na odcinku od ul. Legionów do ul. Ogrodowej i szóste – przebudowa ulicy Cmentarnej w śladzie planowanego przedłużenia ul. Karskiego.

Tym razem miasto zdecydowało się na rozdzielenie etapu projektowania od etapu prac budowlanych – poprzednie przetargi, realizowane w formule projektuj i buduj, zakończyły się fiaskiem z powodu drogich ofert. Termin składania ofert mija 12 listopada. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz doświadczenie zawodowe projektanta branży drogowej (40%). Na realizację dokumentacji przeznaczono 12 miesięcy, a w ciągu do 48 miesięcy od zawarica umowy – sprawowanie nadzoru nad realizacją prac budowlanych. 

Torowisko tramwajowe, jak poinformowała łódzka Gazeta Wyborcza, może nie doczekać rozpoczęcia prac remontowych. – Skierowaliśmy do ZDiT wniosek o wyłączenie z eksploatacji torowiska na ul. Legionów między ul. Gdańską a ul. Kasprzaka oraz na ul. Cmentarnej. Czekamy na decyzję ZDiT – potwierdza Agnieszka Magnuszewska, rzecznik MPK-Łódź. Powodem jest skrajnie zużyte torowisko oraz zły stan sieci trakcyjnej. Według naszych informacji przerwa w ruchu miałaby nastąpić od 4 listopada.

W sumie wyłączenie ruchu obejmie więc 3 km torowisk na dwóch trasach. Ulicą Legionów kursuje linia 7B między Widzewem a pętlą Zdrowie, natomiast Cmentarną do pętli Koziny jeździ z Widzewa linia 7A. W wielu miejscach prędkość przejazdu jest ograniczona do 10 km/h. Odcinek od Cmentarnej do Żeligowskiego po raz ostatni był remontowany w 1976 r.

To już kolejne wstrzymanie ruchu na łódzkiej sieci tramwajowej. Od zeszłego roku nie jeżdzą tramwaje do Zgierza i Ozorkowa. W tym roku wycofano ruch z Konstantynowa i Lutomierska, a także wstrzymano ruch po Konstantynowskiej do zajezdni Brus. Ze względu na zły stan torów wstrzymano też ruch na końcowym odcinku Warszawskiej do pętli Marysin Warszawska, a także na Wojska Polskiego do pętli Doły.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pabianice: Zamknięcie linii tramwajowej już w listopadzie

Komunikacja

Pabianice: Zamknięcie linii tramwajowej już w listopadzie

Kasper Fiszer 11 października 2019

Łódzki przetarg tramwajowy otwarty dla producentów spoza UE

Przestrzeń

Łódzki przetarg tramwajowy otwarty dla producentów spoza UE

Witold Urbanowicz 09 października 2019

Konstantynów Ł.: Nie ma planów remontu trasy do Lutomierska

Komunikacja

Konstantynów Ł.: Nie ma planów remontu trasy do Lutomierska

Kasper Fiszer 04 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5