Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Mielczarskiego do przebudowy. Zieleń, przebicia i uspokojenie ruchu

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-08-16 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Mielczarskiego do przebudowy. Zieleń, przebicia i uspokojenie ruchu
wiz. UMŁ
W roku 2022 ulica Mielczarskiego na łódzkich Kozinach zostanie oddana do użytku po przebudowie. Jej charakter po zmianach ma być zbliżony do woonerfu. Powstaną też trzy nowe przebicia, łączące ją z sąsiednimi ulicami. Na razie trwa przygotowywanie projektu.

Ruch na Mielczarskiego zostanie uspokojony. Charakter ulicy mają zmienić kameralne place jako miejsca dla odpoczynku, dwa uzupełnione (istniejące już dziś) szpalery drzew i inne formy zieleni oraz meble miejskie. – Jezdnia i chodniki będą na jednym poziomie, bez krawężników czy stopni, oddzielone od siebie zielenią i meblami miejskimi – zapowiada dyrektor łódzkiego Zarządu Inwestycji Miejskich Agnieszka Kowalewska-Wójcik. Do przekraczania dozwolonej prędkości mają zniechęcać „szykany” zmieniające tor jazdy oraz trzy poduszki berlińskie.

Mielczarskiego będzie, podobnie jak obecnie, ulicą jednokierunkową. Również liczba miejsc parkingowych ma być zbliżona do dzisiejszej. Zmienione będzie jednak ich rozmieszczenie (będą wyznaczone prostopadle do jezdni). Niektóre miejsca zostaną zarezerwowane dla osób z niepełnosprawnościami. Przewidziano nowy system oświetlenia, obejmujący także podświetlanie drzew. Rośliny zostaną ponadto wyposażone w system nawadniający.

Dodatkowo zaplanowano budowę trzech nowych ulic, przebijających istniejące kwartały. Dwie z nich połączą ul. Mielczarskiego z Ogrodami Karskiego – przyszłym parkiem położonym przy ul. Ogrodowej. Trzecia poprowadzi w przeciwną stronę, do ul. Legionów 25 (wylot znajdzie się obok siedziby Teatru Powszechnego).

Trwa opracowywanie projektu przebudowy. Cała inwestycja będzie kosztowała ponad 8 mln zł. Mielczarskiego jest jedną z ulic przebudowywanych w ramach obszarowej rewitalizacji centrum Łodzi.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Pasaż Majewskiego nabiera kształtów

Przestrzeń

Łódź: Pasaż Majewskiego nabiera kształtów

Roman Czubiński 09 sierpnia 2020

Łódź: Zaczyna się rozbudowa Pasażu Róży

Przestrzeń

Łódź: Zaczyna się rozbudowa Pasażu Róży

Roman Czubiński 08 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5