Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Łódź. Mielczarskiego będzie woonerfem

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-06-17 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Łódź

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź. Mielczarskiego będzie woonerfem
mat. UM Łódź
Łódź. Mielczarskiego będzie woonerfem
Łódź. Mielczarskiego będzie woonerfem
Łódź. Mielczarskiego będzie woonerfem
Łódź rozstrzygnęła przetarg na przebudowę ul. Mielczarskiego. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Przebudowa ulicy Mielczarskiego to jeden z projektów realizowanych w ramach rewitalizacji centrum Łodzi. Przetarg na wybór wykonawcy tej inwestycji był dwuetapowy. W pierwszym zainteresowani składali swoje oferty, a w drugim licytowali je w dół - kontrakt trafi do tej firmy, która zgodzi się go wykonać najtaniej w bezpośredniej aukcji.

Aukcja na przebudowę ul. Mielczarskiego została właśnie rozstrzygnięta. Najniższą cenę zaoferowało konsorcjum firm: Balzola Polska – Lider Konsorcjum z Warszawy oraz Lantania – Partner Konsorcjum.

Jak się zmieni ul. Mielczarskiego?

Ul. Mielczarskiego pozostanie ulicą jednokierunkową. Jej jezdnia i chodniki będą na jednym poziomie, bez krawężników, oddzielone od siebie zielenią i meblami miejskimi. Ułatwi to poruszanie się pieszym i osobom z niepełnosprawnościami. Dla uspokojenia ruchu jej przebieg będzie szykanowany (zmiany toru ruchu), a na jezdni zamontowane będą trzy progi zwalniające, tzw. poduszki berlińskie.

Drzewa i zieleńce rozdzielą miejsca postojowe dla samochodów, wjazdy do posesji i przejazdy. Uporządkowany ma zostać podwójny szpaler rosnących drzew: część z nich będzie przycięta lub przesadzona, pojawią się także nowe nasadzenia (m.in. róże i hortensje), system nawadniający i podświetlenia. Postawione zostaną nowe ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, poidełko i oświetlenie ulicy.

Kiedy start prac?

Łódź czeka teraz na szczegółową analizę złożonej oferty, a potem na weryfikację dokumentów przez Urząd Zamówień Publicznych. Rozpoczęcie plac budowlanych jest planowane na IV kw. tego roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj ma wrócić do Bielska-Białej… dzięki woonerfowi

Przestrzeń

Tramwaj ma wrócić do Bielska-Białej… dzięki woonerfowi

Jakub Rösler 18 kwietnia 2022

Kraków: Krupnicza już za chwilę się zazieleni

Przestrzeń

Kraków: Krupnicza już za chwilę się zazieleni

Redakcja/inf. pras. 05 kwietnia 2022

Kraków: Zielona ulica Krupnicza coraz bliżej

Przestrzeń

Kraków: Zielona ulica Krupnicza coraz bliżej

Redakcja 13 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5