Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: ŁKA wraca na Olechów – z zaledwie jednym kursem

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-06-10 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: ŁKA wraca na Olechów – z zaledwie jednym kursem
fot. Kasper FiszerPociąg ŁKA z Widzewa do Zgierza
Pomimo stopniowego zmniejszania ograniczeń w kursowaniu pociągów regionalnych po zawieszeniach na początku epidemii liczba kursów na łódzkim Olechowie pozostanie marginalna. Łódzka Kolej Aglomeracyjna będzie tam dojeżdżać raz dziennie. Dużo więcej połączeń zaoferowanych zostanie natomiast na trasie z Łodzi-Widzewa do Zgierza.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna przedstawiła założenia tzw. czerwcowej korekty rozkładu jazdy, która wejdzie w życie w najbliższą niedzielę. Przewoźnik zapewnia, że na trasy regionu wróci szereg połączeń zawieszonych w związku z epidemią koronawirusa, ale nie dotyczy to uruchomionej w grudniu zeszłego roku miejskiej linii Łódź-Widzew – Łódź-Olechów – Łódź-Chojny. Choć duże zakłady pracy na Olechowie działają, dogodny dojazd pociągiem, który miał być dobrą alternatywą dla autobusów i transportu prywatnego, w praktyce funkcjonował tylko przez trzy miesiące – od grudnia do marca.

Ograniczenia w kursowaniu ŁKA aż do grudnia

Według danych zamieszczonych w internetowych rozkładach jazdy 14 czerwca ŁKA uruchomi co prawda pierwsze od dłuższego czasu połączenie obsługujące przystanki Łódź-Olechów Wschód, Łódź-Olechów Zachód i Łódź-Olechów Wiadukt, ale będzie to zaledwie jeden kurs w jedną stronę. Chodzi tu o popołudniowy pociąg z Łodzi-Widzewa do Zduńskiej Woli przez Olechów i Chojny oraz stację Łódź Kaliska. Pozostałe pociągi przewoźnika przystające na trzech odtworzonych przystankach pozostaną zawieszone.

Spółka poinformowała przy tym o planie etapowego zwiększania liczby uruchamianych kursów. Zgodnie z przedstawionymi prasie założeniami ograniczenia będą odczuwalne aż do grudnia tego roku. W najbliższą niedzielę do rozkładu jazdy wróci bowiem 50 pociągów (spółka będzie ich uruchamiać więc łącznie 179), a dalszych 38 kursów ma zostać ponownie uruchomionych we wrześniu. Ostatnie 40 wprowadzone będzie dopiero wraz z wejściem w życie nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów, a więc 13 grudnia 2020 r.

Na trasę Łódź-Widzew – Zgierz wraca normalność

Rozkład jazdy ŁKA wróci natomiast do normalności na innej trasie o charakterze ściśle aglomeracyjnym: z Łodzi-Widzewa do Zgierza przez Łódź-Stoki. Dziś przewoźnik kursuje tam jedynie cztery razy na dobę w każdą ze stron. Już za kilka dni par pociągów spółki będzie już 12.

– Ze względu na całkowitą przebudowę stacji Zgierz zmieniły się natomiast godziny kursowania wszystkich pociągów spółki – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Dodaje, że w celu zmniejszenia utrudnień na przystankach na Marysinie, Stokach i Arturówku wyznaczone zostały dodatkowe postoje pociągów PKP Intercity. Przewoźnicy honorują swoje bilety na terenie aglomeracji łódzkiej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5