Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: ŁKA skomunikowana z komunikacją miejską na Olechowie

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2021-04-19 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: ŁKA skomunikowana z komunikacją miejską na Olechowie
fot. Kasper FiszerAutobus wyjeżdżający z pętli przy zakładach BSH
Na łódzkim Olechowie pojawiły się skomunikowania pociągów i autobusów miejskich. Ma to ułatwić dojazd do tamtejszych dużych zakładów przemysłowych. Organizacja transportu jest inna niż zakładano w zeszłym roku.

Półtora roku temu – w grudniu 2019 r. – Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomiła przewozy na trasie Łódź-Chojny – Łódź-Olechów – Łódź-Widzew. Budowanie oferty na nowym odcinku mocno utrudnił okres pandemii: przez kilka miesięcy ruch zawieszony był tam niemal całkowicie. Sporym problemem był także brak skomunikowań z komunikacją autobusową.

Zmiana planów organizacji dowozu pracowników

Pociąg ułatwia bowiem dojazd do znajdującej się w peryferyjnej dzielnicy Olechów strefy przemysłowej, ale przystanki kolejowe znajdują się w pewnym oddaleniu od części dużych zakładów pracy. O ile koleją można więc szybko dojechać z centrum Łodzi w pobliże fabryk czy magazynów, zysk czasowy w pewnej mierze niwelowała konieczność pieszego dojścia do celu. Prace nad uruchomieniem linii dowozowej znacznie się przedłużały, także z uwagi na sytuację epidemiczną. Nie doszło do inauguracji kursów zapowiadanej na grudzień 2020 r.

– Linię organizuje jedna z firm w porozumieniu z ŁKA – mówił nam w grudniu zeszłego roku Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi, wskazując, że samorząd nie ma konkretnych planów dowozu pasażerów kolei. Ostatecznie jednak to właśnie taki wariant został zrealizowany. Łódzka Kolej Aglomeracyjna porozumiała się z magistratem w zakresie skomunikowania istniejących już wcześniej kursów.

Autobusem miejskim do pętli przy zakładach BSH

– Od marca rozkłady jazdy pociągów obsługujących przystanek Łódź-Olechów Wiadukt zostały skomunikowane z autobusami linii 92A i 92B – informuje Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Na trasie autobusu nie wyznaczono nowego przystanku. Wysiadający z pociągu muszą dojść na pobliski przystanek o nazwie Jędrzejowska – Whirlpool. Jego nazwa nie została też zmieniona tak, by mogła być łatwo kojarzona z pobliskim peronem kolejowym. Przesiadka umożliwia więc przede wszystkim dojazd do zakładów BSH, przy których zlokalizowana jest pętla.

Oferta pociągów zatrzymujących się na olechowskich przystankach kolejowych jest obecnie szeroka z uwagi na ograniczone możliwości przebudowywanej stacji Łódź Kaliska. Część kursów skierowano bowiem stamtąd przez Olechów na Dworzec Fabryczny. Część jedzie natomiast przez Olechów z pominięciem Łodzi Kaliskiej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5