Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Lipowa – kolejna ulica-ogród

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-07-11 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Lipowa – kolejna ulica-ogród
Lipowa przy Więckowskiego - stan docelowy wiz. UMŁ
Łódź: Lipowa – kolejna ulica-ogród
Łódź: Lipowa – kolejna ulica-ogród
Do końca roku ma zakończyć się rozpoczęta właśnie przebudowa krótkiego odcinka ulicy Lipowej. To kolejna część programu „Zielone Polesie” – nadawania ulicom na Starym Polesiu bardziej przyjaznego charakteru i zwiększania ilości zieleni w mieście.

Ulica zmieni swój charakter na odcinku między Więckowskiego a Zieloną. Fragment na którym dziś nie rośnie żadne drzewo, ma stać się bogatą w zieleń przestrzenią, w której mieszkańcy będą z przyjemnością spędzali czas. – Na tym krótkim, 200-metrowym odcinku pojawi się 17 drzew – mówi rzecznik Zarządu Inwestycji Miejskich Tomasz Andrzejewski. Większość roślin, zgodnie z nazwą ulicy, będą stanowiły lipy drobnolistne. Oprócz nich zostaną posadzone dwa klony polne. ZIM zapewnia, że wszystkie drzewa będą miały ponad 5 metrów wysokości.

Oprócz nich – podobnie jak na innych ulicach-ogrodach – po przebudowie pojawią się zieleńce z krzewami, bylinami i trawami. – Będą to berberysy, krzewuszka, liliowiec i miskant chiński – precyzuje dyrektor ZIM Agnieszka Kowalewska-Wójcik. Wygodzie użytkowników ulicy mają służyć też meble miejskie – ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Pozostały zakres prac będzie polegał na wymianie nawierzchni jezdni (z kostki betonowej w kolorze piaskowo-beżowym, a na obrzeżach i na wjazdach – z kostki granitowej łupanej) i chodników (które zostaną poszerzone) oraz budowie zjazdów do posesji. Powstaną prostopadłe do jezdni miejsca parkingowe dla 45 samochodów. Przebudowane zostanie odwodnienie, zamontowane nowe latarnie, a instalacje podziemne zostaną zgrupowane w nowym kanale technologicznym.

– Dzięki nowemu układowi drogi zyskujemy miejsce dla mieszkańców i pieszych. A wszystko w otoczeniu zieleni, która daje cień mieszkańcom, wpływa na poprawę środowiska i obniża temperaturę w mieście – wyjaśnia Kowalewska-Wójcik. Przebudowa Lipowej jest elementem programu „Zielone Polesie”, mającego zapewnić większą ilość zieleni w części łódzkiego śródmieścia, w której brak miejsca na wyznaczenie klasycznego parku.

Wykonawcą inwestycji jest firma Kral. – Całość prac zakończymy do końca roku – zapewnia kierownik budowy Monika Wojtalik.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań: Ulica Garbary z buspasem i zielenią

Komunikacja

Poznań: Ulica Garbary z buspasem i zielenią

Redakcja 19 czerwca 2020

We Wrocławiu powstanie zielony przystanek

Przestrzeń

We Wrocławiu powstanie zielony przystanek

Janusz Krzeszowski 18 czerwca 2020

Toruń: Średnicówka się zieleni

Przestrzeń

Toruń: Średnicówka się zieleni

Redakcja 16 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5