Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Linie do Andrespola włączone do taryfy miejskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-11-22 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Linie do Andrespola włączone do taryfy miejskiej
fot. Kasper Fiszer (2014)
Od początku przyszłego roku linie podmiejskie Łódź – Bedoń i Łódź – Janówka przez Andrespol zostaną włączone w system taryfowy lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi. Połączenia na skróconej trasie otrzymają numery odpowiednio: 201 i 202. Nie zmienią się natomiast obsługujący obie trasy przewoźnicy ani tabor, większych zmian nie będzie też w rozkładzie jazdy.

Według komunikatu Urzędu Gminy w Andrespolu zmiany oznaczają wyjście naprzeciw postulatom mieszkańców Bedonia i Andrespola. Główną korzyść ma stanowić zmniejszenie kosztów podróżowania, szczególnie w przypadku przejazdów regularnych. – Na obydwu liniach będą obowiązywać jednorazowe i okresowe bilety MPK (takie jak dla naszej strefy taryfowej – np. na linii 82), co oznacza, iż nie będzie konieczności zakupu np. 2 „migawek” dla osób, które korzystały z usług przewoźnika gminnego i MPK – wyjaśniają urzędnicy. Granica strefy taryfowej znajdzie się przy ul. Andrzejki.

– Inicjatywa wyszła ze strony władz gminy Andrespol – mówi rzecznik łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu Tomasz Andrzejewski. ZDiT nie będzie jednak wymagał przemalowania autobusów ani spełniania przez nie określonych standardów. Organizatorem transportu pozostanie gmina Andrespol, a obie linie nadal będzie obsługiwał wynajęty i opłacany przez nią przewoźnik prywatny.

Trasa linii 201 z Bedonia i 202 z Janówki na terenie Łodzi zostanie skrócona ze Skrzyżowania Marszałków (al. Piłsudskiego – Śmigłego-Rydza) do pętli Rokicińska – Puszkina w pobliżu dworca Łódź Widzew. Możliwość szybkiego dostania się dalej w kierunku centrum miasta mają zapewnić postoje na wspólnym przystanku autobusowo-tramwajowym Rokicińska – Gogola. Poza tym sieć obsługiwanych przystanków oraz trasa (włącznie z niektórymi kursami przez Kraszew na linii do Janówki) pozostanie bez zmian. Nieco zmniejszona, według wstępnego projektu rozkładów jazdy, zostanie liczba kursów (z 20 do 18 par w przypadku Bedonia i z 18 do 17 par dla Janówki) – choć rozkłady będą jeszcze konsultowane z mieszkańcami gminy. Godziny odjazdów uległy niewielkim zmianom.

Przez teren gminy Andrespol już obecnie przejeżdżają linie autobusowe w taryfie lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi – obsługiwane przez łódzkie MPK 82B do Stróży i 90C do Brzezin. Ich trasy i rozkłady jazdy mają pozostać bez zmian.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódzka reforma komunikacyjna: Stan obecny nie jest ostateczny

Komunikacja

Łódzka reforma komunikacyjna: Stan obecny nie jest ostateczny

Roman Czubiński 08 listopada 2017

MPK Łódź: Karsan Atak kolejnym minibusem na testach

Komunikacja

MPK Łódź: Karsan Atak kolejnym minibusem na testach

Roman Czubiński 07 września 2017

Zarząd MPK: Jeśli podwyżka stawki, to razem z restrukturyzacją

Prawo & Finanse

Zarząd MPK: Jeśli podwyżka stawki, to razem z restrukturyzacją

Roman Czubiński 21 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5