Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Linia na Olechów w większości gotowa. W październiku jazdy próbne

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2015-07-30 10:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Linia na Olechów w większości gotowa. W październiku jazdy próbne
fot. Roman CzubińskiFragment pętli Dell w budowie
Torowisko linii na Olechów jest gotowe niemal w całości. Do października wykonawca powinien zakończyć rozwieszanie sieci trakcyjnej, tak by umożliwić wjazd tramwajów na jazdy próbne.

Olechów: tory są wszędzie, sieć jeszcze nie

Kierowcy poruszają się już po al. Ofiar Terroryzmu 11 Września bez utrudnień. – Zakończyliśmy prace związane z budową przejazdu nowego torowiska przez jezdnię – wyjaśnia wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu Katarzyna Mikołajec. Na samej pętli trwają prace wykończeniowe: do wykonania pozostały roboty brukarskie i ukończenie budynku ekspedycji.

Na dalszym odcinku, wzdłuż ul. Hetmańskiej, torowisko jest gotowe. Pozostało jeszcze wysypanie warstwy humusu, obsianie trawą, prace przy peronach i rozwieszenie sieci trakcyjnej w miejscach, w których na razie jej brakuje (m. in. na pętli przy zakładach Della). Wspomniana pętla aż do końca prac u schyłku października pozostanie niedostępna dla autobusów, które wysadzają teraz pasażerów bezpośrednio przy al. Ofiar Terroryzmu.

Widzew: większość prac za nami

W ponad rok po rozpoczęciu przebudowy wschodni odcinek Trasy W-Z (od pętli Dell do skrzyżowania al. Piłsudskiego – Kilińskiego) można uznać za w większości ukończony. – Na większości tego odcinka mamy gotowe torowisko, rozwieszamy sieć. Pracownicy firmy Mosty-Infrastruktura kończą też budowę drugiego, północnego wiaduktu na skrzyżowaniu Rokicińska – Gogola. Na zjeździe od strony zachodniej położono już pierwszą warstwę asfaltu – wylicza K. Mikołajec. Trwa też, między innymi, adaptacja przejść podziemnych dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

W połowie września powinno zostać przywrócone do ruchu Skrzyżowanie Marszałków. Nie należy jednak liczyć na otwarcie odcinka przed terminem (w myśl umowy – 31 października). – Wykonawca nie informował nas o wyprzedzeniu harmonogramu, a my też na to nie naciskamy. Najważniejsze, by zostały dotrzymane terminy umowne – przekonuje wicedyrektor ZDiT. Szansa na przyspieszenie istnieje za to w przypadku krótszego odcinka na Retkinię.

Pierwsze próbne kursy – jesienią

Torowiska nie ma jeszcze na Rondzie Inwalidów oraz na pętli Widzewska, wewnątrz której mieści się zaplecze Mostów-Infrastruktury. – Termin likwidacji zaplecza i ułożenia torów jest ujęty w harmonogramie. Nic nie wskazuje na to, by miał nie być dotrzymany – uspokaja K. Mikołajec. Warto dodać, że przebudowa poprawi funkcjonalność pętli: dzięki dodaniu łuku zachodniego tramwaje będą mogły zawracać na niej nie tylko, jak dotychczas, jadąc z kierunku centrum, ale także od strony osiedla Widzew Wschód.

– Nie mamy jeszcze podanego terminu jazd próbnych, ale przypuszczamy, że zaczną się w październiku. Zakładamy, że będzie już wtedy wydane pozwolenie na użytkowanie – zapowiada przedstawicielka ZDiT. Jednocześnie będą odbywały się pomniejsze roboty wykończeniowe, związane m. in. z nasadzeniami zieleni.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Trasa W-Z zmienia się także dla rowerzystów

Przestrzeń

Łódź: Trasa W-Z zmienia się także dla rowerzystów

Roman Czubiński 27 lutego 2016

Łódź: Podsumowanie pierwszych miesięcy Trasy W-Z

Komunikacja

Łódź: Podsumowanie pierwszych miesięcy Trasy W-Z

Roman Czubiński 15 lutego 2016

Łódź: Trasa tramwajowa na Olechów nabiera kształtów

Przestrzeń

Łódź: Trasa tramwajowa na Olechów nabiera kształtów

Roman Czubiński 13 lutego 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5