Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Likwidacja linii pracowniczej, zwiększenie częstotliwości zwykłej

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-07-29 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Likwidacja linii pracowniczej, zwiększenie częstotliwości zwykłej
fot. Kasper FiszerAutobus w Łodzi
W najbliższy czwartek mają wejść w życie duże zmiany w obsłudze komunikacyjnej strefy przemysłowej na łódzkim Jędrzejowie. Po niespełna roku funkcjonowania zlikwidowana zostanie linia dowozowa B. W jej miejsce na kraniec Jędrzejów BSH wjedzie nowy wariant linii 92.

Jednym z istotnych elementów reformy systemu łódzkiej komunikacji miejskiej z 2017 r. było wydzielenie z ogólnego systemu komunikacji miejskiej linii dowożących do dużych zakładów przemysłowych. W odróżnieniu od pozostałych połączeń oznaczone są one literami, najczęściej tożsamymi z pierwszą literą nazwy zakładu, do którego docierał dany autobus. W 2018 r. zgodnie z tym założeniem utworzono linię B przeznaczoną głównie dla pracowników centrum logistycznego BSH na peryferyjnym osiedlu Jędrzejów Przemysłowy (choć liniami „literowymi” może oczywiście podróżować każdy – obowiązują na nich standardowe zasady taryfowe).

Pasażerowie korzystali tylko z kilku kursów w ciągu dnia

Po niecałym roku od utworzenia linii zostanie ona jednak zlikwidowana. – Po obserwacji kursowania i liczby pasażerów podjęliśmy decyzję o zmianach w obsłudze tej części miasta. Poza godzinami szczytu linia B miała bardzo małe obłożenie – tłumaczy Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi (choć w tzw. międzyszczycie kursy w ogóle nie były wykonywane). Dodaje, że ostatnim dniem funkcjonowania B będzie 31 lipca.

1 sierpnia uruchomione zostanie natomiast nowe połączenie oznaczone symbolem 92B powstałe z podziału istniejącej linii 92 na warianty (dotychczasowy przebieg trasy będzie oznaczany jako 92A). Kursy wariantu B realizowane będą w relacji Dw. Łódź Dąbrowa – Kolumny (a więc takiej samej jak 92 dziś), ale wykonany zostanie wjazd do przystanku Jędrzejów BSH, który obecnie pełni rolę pętli linii B. – Kursy z podjazdem odbywać się będą w obu kierunkach – zapowiada przedstawiciel ZDiT.

Łatwiej będzie wydostać się z osiedla Wiskitno

Podobnie jak 92B, B dociera do przystanku kolejowego i pętli tramwajowej na Dąbrowie. Co więc realnie przynieść ma zmiana? – Poprawę obsługi Jędrzejowa Przemysłowego i Wiskitna – odcenia Tomasz Andrzejewski. Znacząco zwiększy się bowiem częstotliwość kursowania 92 na wspólnej części trasy obu wariantów, a więc także tam, gdzie dotychczas nie docierało B (pomiędzy Jędrzejowem Przemysłowym a pętlą na ul. Kolumny).

– Obecnie kursy linii 92 realizowane są raz na godzinę. Po zmianach autobus będzie kursował w godzinach szczytu trzy lub nawet cztery razy na godzinę – zauważa nasz rozmówca. Dodaje, że plany likwidacji linii B i utworzenia 92B zostały uzgodnione z kierownictwem firm działających w jędrzejowskiej strefie przemysłowej i z radami osiedli.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Łódź: Premiera liniowa Solarisów Urbino IV

Komunikacja

MPK Łódź: Premiera liniowa Solarisów Urbino IV

Roman Czubiński 17 lipca 2019

Łódź: Wakacyjne linie turystyczne w nowej odsłonie

Komunikacja

Łódź: Wakacyjne linie turystyczne w nowej odsłonie

Roman Czubiński 26 czerwca 2019

Łódź: Niegroźna stłuczka nowych Solarisów

Komunikacja

Łódź: Niegroźna stłuczka nowych Solarisów

Roman Czubiński 24 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5