Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź kupuje 17 elektrobusów z opcją na kolejne

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-05-05 10:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź kupuje 17 elektrobusów z opcją na kolejne
fot. MJ
MPK-Łódź rozpisało przetarg na dostawy 17 autobusów elektrycznych standardowej długości z opcją na kolejne sześć pojazdów. Elektrobusy, których dostawy miałyby rozpocząć się po 14 miesiącach, są szykowane do obsługi linii nr 80, 83 i 86.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 17 nowych autobusów elektrycznych. Zamówienie obejmuje także dostawę i wyposażenie dwóch stanowisk naprawczych do Zakładu Eksploatacji Autobusów nr 1. Przewidziano też opcję na zakup dalszych sześciu autobusów.

Długość autobusów określono na 11,8-12,5 m. Oferowany autobus powinien być pojazdem z całkowicie niską podłogą, bez stopni pośrednich w przejściu środkowym oraz we wszystkich drzwiach, o wysokości wejścia nie większej niż 340 mm. od powierzchni jezdni. Pojazd powinien pomieścić min. 75 osób, w tym min. 25 na miejscach siedzących. Wymagane są trzy pary drzwi w układzie 2-2-2, każde o efektywnej szerokości min. 1100 mm. Przewidziano ogrzewanie, wentylację i klimatyzację. Autobus wyposażony zostanie w dodatkowe urządzenie grzewcze zasilane paliwem płynnym.

Wymagany jest układ napędowy o mocy co najmniej 140 kW. Przewidziano funkcję ograniczenia prędkości do 80 km/h. Pojazdy powinny być wyposażone w akumulatory trakcyjne o mocy min. 100 kWh, odpowiednio do obsługiwanej linii. Przewidziano ładowanie pojazdów za pomocą ładowarek plug-in o mocy nominalnej 40 kW oraz ładowarek na krańcówkach o mocy nominalnej 300 kW z wykorzystaniem tzw. odwróconego pantografu. Ładowarki te powinny umożliwić naładowanie akumulatorów w ciągu 15 min. w stopniu umożliwiającym przejechanie co najmniej 40 km w każdych warunkach.

Termin składania ofert mija 10 czerwca. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały (bądź realizują) dostawy ośmiu sztuk fabrycznie nowych autobusów elektrycznych niskopodłogowych (100 % niskiej podłogi), o długości minimum 11,5 m, w ramach jednego lub dwóch kontraktów. O wyborze decydują cena (80%), parametry techniczno-użytkowe (15%) oraz parametry ekologiczne (5%). W tym pierwszym kryterium pod uwagę brane będą ilość miejsc pasażerskich siedzących dostępnych bezpośrednio z poziomu niskiej podłogi, siedzenia pasażerskie antybakteryjne, gwarancja całopojazdowa, gwarancja na akumulatory trakcyjne, silnik trakcyjny (preferowany silnik centralny), szyby autobusu (preferowane pojedyncze).

Zamówienie powinno zostać zrealizowane w ciągu 14-15 miesięcy od podpisania umowy. O skorzystaniu z prawa opcji Łódź może zdecydować do końca przyszłego roku. Przewidziano obsługę linii nr 80 Retkinia – Janów. Przewoźnik wymienia też linie 83 i 86,

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Upadek łódzkiej sieci tramwajowej. Gdzie się zatrzyma?

Przestrzeń

Upadek łódzkiej sieci tramwajowej. Gdzie się zatrzyma?

Witold Urbanowicz 14 grudnia 2019

MPK-Łódź wybrał przewoźnika autobusowego

Komunikacja

MPK-Łódź wybrał przewoźnika autobusowego

Witold Urbanowicz 06 grudnia 2019

MPK-Łódź bez przewoźnika dla komunikacji zastępczej do Pabianic

Komunikacja

MPK-Łódź bez przewoźnika dla komunikacji zastępczej do Pabianic

Witold Urbanowicz 21 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5