Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Łódź: Kto wyremontuje kolejny odcinek torowiska na Przybyszewskiego?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-05-12 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Kto wyremontuje kolejny odcinek torowiska na Przybyszewskiego?
fot. ZIM Łódź
Łódź otworzyła oferty w przetargu na remont kolejnego, kilometrowego odcinka ul. Przybyszewskiego. Wpłynęły trzy oferty. W ramach prac, które potrwają dziewięć miesięcy, przewidziano odbudowę wszystkich rozjazdów na skrzyżowaniu z Kilińskiego.

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa i przebudowa ok. kilometrowego odcinka ul. Przybyszewskiego na odcinku od skrzyżowania z al. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza do skrzyżowania z ul. Grabową (rejon budynku Przybyszewskiego 92) wraz ze znajdującym się w tym ciągu torowiskiem. W sumie przebudowa obejmuje 3005,43 metra toru pojedynczego.

Torowisko dalej będzie poprowadzone w jezdni – na sporych odcinkach przyjmie ono formę wspólnego pasa autobusowo-tramwajowego. Na skrzyżowaniu z Kilińskiego przewidziano przystanki wiedeńskie. Przebudowane zostaną przyległe ulice, w tym 300 m ulicy Kilińskiego, ze znajdującym się tam torowiskiem. Odbudowane zostaną rozjazdy na skrzyżowaniu Przybyszewskiego i Kilińskiego, choć już w nowym, bardziej symetrycznym śladzie.

Dzisiaj (12 maja) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy firmy. Konsorcjum firm Mosty Łódź i Budomal proponują wykonanie robót za 61,637 mln zł brutto, konsorcjum firm Balzola Polska i Lantania – 78,705 mln zł, Progreg Infracity – 79,938 mln zł. Budżet na ten cel wynosi 63,563 mln zł brutto.

O wyborze decydują cena (60%), gwarancja jakości i rękojmia na wykonany przedmiot umowy (40%). Na realizację prac przeznaczono dziewięć miesięcy. Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień podobnych o wartości do 50% zamówienia podstawowego.

W zeszłym roku przeprowadzono remont interwencyjny torowiska na skrzyżowaniu Przybyszewskiego i Kilińskiego. W efekcie prac tramwaje mogą przejeżdżać przez nie wyłącznie Przybyszewskiego na wprost – nie tylko odcięto łuki pozwalające na skręt, ale i usunięto krzyżownice, przez co niemożliwa jest jazda po Kilińskiego. Natomiast w lutym 2022 r. Łódź podpisała umowę z firmą Budomal na projekt i przebudowę pierwszego odcinka Przybyszewskiego między pl. Reymonta a Kilińskiego. Roboty mają zacząć się jesienią.


mat. ZIM Łódź

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5