Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Koziny fizycznie odcięte od reszty sieci

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-12-18 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Koziny fizycznie odcięte od reszty sieci
fot. Kasper FiszerTramwaj na Kozinach
Ciągłość torowiska w ciągu ul. Legionów została przerwana. Tym samym odcięta od sieci tramwajowej została trasa na Koziny. Zwrotnice na skrzyżowaniu Legionów z Gdańską zdemontowane zostały przy okazji małego remontu realizowanego w zeszłym tygodniu przez MPK. Podobna naprawa przeprowadzana jest aktualnie na pl. Kościelnym.

W listopadzie zawieszony został ruch tramwajowy na dwóch odcinkach łódzkiej sieci: na ul. Legionów od Gdańskiej do Zielonej i na odnodze do pętli Koziny odgałęziającej się od Legionów i biegnącej dalej ulicami Cmentarną i Srebrzyńską. Od kilku dni tory na obu tych trasach są nie tylko nieczynne, ale i fizycznie odcięte od sieci tramwajowej od strony ul. Legionów. MPK przeprowadziło bowiem remont skrzyżowania Gdańska – Legionów, nie montując już zwrotnic pozwalających na przejazd w niewykorzystywanej aktualnie relacji.

Zamontowano szyny łukowe bez zwrotnic

– Zamontowano tam szyny łukowe bez zwrotnic. Nie będzie możliwości przejazdu ul. Legionów na wprost – potwierdza Agnieszka Magnuszewska, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź. Dodaje, że po zakończeniu prac, które nastąpiło w minioną niedzielę, możliwe jest zachowanie organizacji ruchu wprowadzonej w listopadzie po wyłączeniu z eksploatacji wspomnianych odcinków.

– Tramwaje jadące ul. Legionów od strony ul. Zachodniej będą skręzać w ul. Gdańską – precyzuje nasza rozmówczyni. Warto przy tym zauważyć, że na czas remontu zmieniono organizację komunikacji zastępczej za zawieszone linie tramwajowe, a jedną z wprowadzonych korekt utrzymano także po zakończeniu prac. Linie 87A i 87B jadą obecnie z Kozin ciągiem ulic Srebrzyńska – Ogrodowa – Zachodnia – Legionów, a nie Srebrzyńska – Cmentarna – Legionów.

MPK remontuje kolejne skrzyżowania

Jaki był zakres przeprowadzonej naprawy? – Zdemontowano fragment torowiska na łuku Gdańska – Legionów i wstawiono tam nowe szyny – opisuje Agnieszka Magnuszewska. Równocześnie na ul. Legionów pomiędzy Gdańską a Zachodnią wykonane zostały wstawki szynowe.

Spółka wraz z miastem realizują w ostatnim czasie podobne roboty na większej liczbie skrzyżowań. Po zakończeniu tej drobnej inwestycji rozpoczęły się prace na pl. Kościelnym (skrzyżowanie Zgierskiej z Wojska Polskiego). Spowodowało to konieczność zmiany tras linii 1, 5 i 6. Dwie pierwsze kursują do najbliższego piątku po Zachodniej, Ogrodowej i Północnej, a ostatnia skrócona została do pętli Północna.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Upadek łódzkiej sieci tramwajowej. Gdzie się zatrzyma?

Przestrzeń

Upadek łódzkiej sieci tramwajowej. Gdzie się zatrzyma?

Witold Urbanowicz 14 grudnia 2019

Łódź: Nowy przydział wagonów niskopodłogowych

Komunikacja

Łódź: Nowy przydział wagonów niskopodłogowych

Kasper Fiszer 16 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5