Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Kontrkandydaci krytykują inwestycje prezydent Zdanowskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-09-21 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Kontrkandydaci krytykują inwestycje prezydent Zdanowskiej
Fot. Kasper FiszerTramwaj na trasie W – Z
We wtorek w Łodzi odbyła się debata kandydatów na urząd prezydenta miasta Łodzi. Nie uczestniczyła w niej Hanna Zdanowska, a znaczną część rozmowy zajęła krytyka działań urzędującej prezydent. Kontrkandydaci wypowiadali się negatywnie głównie o dużych inwestycjach drogowych, m.in. o tzw. trasie W – Z.

W debacie radia Tok FM, do której zaproszono kandydatów na urząd prezydenta miasta Łodzi, pojawiły się m.in. sprawy komunikacyjne. Sytuacji transportowej dotyczyła już pierwsza wypowiedź, jaka padła w miniony wtorek w Teatrze Nowym. – Wystarczy wyjść na ulice naszego miasta pomiędzy 16:00 a 18:00, by zobaczyć, czemu potrzebna jest zmiana – stwierdził Piotr Misztal, kandydat komitetu Bezpartyjni – Piotr Misztal, a dawniej poseł Samoobrony. Stwierdził także, że korki są jedną z istotniejszych przyczyn, dla których Łódź ma duże problemy z jakością powietrza.

Buda obiecuje darmową komunikację, Lipczyk – zbilansowany budżet

Najważniejszym zadaniem, jakie chciałby w ramach najbliższej kadencji zrealizować Waldemar Buda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, jest wymiana taboru komunikacji miejskiej. – Chciałbym też wprowadzić bezpłatną komunikację. To jest dla mnie priorytet, bo tylko w ten sposób ustrzeżemy się korków – ocenił. Jednocześnie zapewnił, że nie podniesie opłat za parkowanie.

Zbilansowanie budżetu miasta ma być natomiast najważniejszym punktem prezydentury Krzysztofa Lipczyka, kandydata partii Wolność i ruchu Murem za Łodzią. Zapowiedział on także obniżkę podatków, w tym podatku od środków transportu. Zdaniem kandydata ma to nie tylko pobudzić przedsiębiorczość, ale i znacząco zwiększyć bazę podatkową Łodzi, bo dziś wiele firm transportowych rejestruje swoje siedziby w Rzgowie, gdzie podatek ten jest niższy.

Zgodna krytyka przebudowy trasy W-Z

Sporo miejsca poświęcono jednak krytyce obecnych rządów prezydent Hanny Zdanowskiej. – Wydano wielkie pieniądze na remont trasy W-Z, a jaki jest wynik? Jedzie się nią kilka sekund szybciej – stwierdził Rafał Górski, kandydat Łódź Jest Nasza popierany przez ruch Kukiz 15. – Gdyby remont objął także Skrzyżowanie Marszałków [Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza], ta inwestycja miałaby sens, a w przeprowadzonym kształcie była bezsensowna – zgodził się z nim Waldemar Buda.

O przebudowie ul. Kilińskiego, po której częściowo ograniczono ruch samochodowy, wypowiedział się natomiast kandydat partii Wolność. – To było zamordowanie biznesu – określił. Skrytykował także sposób, w jaki przebudowano ul. Niciarnianą (powstał tam tunel pod torami kolejowymi biegnącymi do Łodzi Fabrycznej). – Po inwestycji w korkach stoi się tam dłużej niż przed nią – stwierdził. Piotr Misztal nazwał natomiast nową podziemną Łódź Fabryczną „dworcem-widmo”.

Niziołek-Janiak: Piętą achillesową jest zarządzanie zielenią

Urszula Niziołek-Janiak z koalicji Tak wskazywała natomiast na konieczność szczególnego dbania o łódzką zieleń. Mówiła o potrzebie zakupu przesadzarki, która pozwoliłaby nie niszczyć starego drzewostanu podczas prowadzenia inwestycji. – Trzeba szczególnie zadbać o drzewa przy inwestycjach. To pięta achillesowa naszego miasta i zawsze, kiedy rozpoczyna się wielka inwestycja, wiem, że będę miała dużo wezwań o poranku, bo tną drzewa – stwierdziła dzisiejsza radna kojarzona m.in. z działaniami proekologicznymi. Dodała, że konieczne jest zwiększenie roli lokalnych społeczności w decydowaniu o przyszłości drzew w przypadku przebudów ulic.

W debacie nie wzięła udziału aktualna prezydent, która ubiega się o reelekcję. Hanna Zdanowska tłumaczy bowiem, że skupia się w kampanii wyborczej na osobistym kontakcie z wyborcami. Radio Tok FM nie zaprosiło natomiast do udziału w rozmowie Agnieszki Wojciechowskiej van Heukelom, która obecna była na widowni (w tym kontekście reguły debaty skrytykował na początku spotkania Waldemar Buda, który zaoferował nawet kontrkandydatce, że ustąpi jej miejsca).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Przystanki na żądanie już za miesiąc

Komunikacja

Łódź: Przystanki na żądanie już za miesiąc

Kasper Fiszer 18 września 2018

Łódź: Biletu turystycznego nie kupimy, nie nocując w hotelu

Komunikacja

Łódź: Biletu turystycznego nie kupimy, nie nocując w hotelu

Kasper Fiszer 14 września 2018

Łódź: Bilety czasowe znów będą ważne dłużej

Komunikacja

Łódź: Bilety czasowe znów będą ważne dłużej

Kasper Fiszer 05 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5