Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź. Konkurs na Rynek Kobro, czyli serce Nowego Centrum Łodzi

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2015-11-24 16:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź. Konkurs na Rynek Kobro, czyli serce Nowego Centrum Łodzi
Wizualizacja Rynku Kobromateriały prasowe
W grudniu łódzki Zarząd Dróg i Transportu ogłosi konkurs na projekt architektoniczny Rynku Kobro – reprezentacyjnego placu Nowego Centrum Łodzi, położonego przy południowo-wschodnim wyjściu z podziemnego dworca Łódź Fabryczna. Do placu będzie przylegała również EC-1 Wschód i Specjalna Strefa Kultury.

Rynek Kobro znajduje się w tzw. pierwszej strefie Nowego Centrum, ograniczonej ulicami: Kilińskiego, Tuwima, Nowotargową (w budowie) i Narutowicza. W myśl uchwalonych pod koniec ubiegłego roku miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego na obszarze tym ma dominować funkcja kulturalna, mieszkaniowa i handlowa. Plac zostanie w całości wyłączony z ruchu samochodowego. Pod jego płytą powstanie parking podziemny.

– Konkurs zostanie ogłoszony w grudniu, ale informujemy o tym już dziś, by rozpropagować konkurs, by jak najwięcej zdolnych architektów o nim usłyszało i do niego przystąpiło i byśmy już niedługo cieszyli się wspaniałym, przyjaznym miejscem spotkań w samym sercu Nowego Centrum Łodzi – głosi komunikat prasowy łódzkiego magistratu.

Ogłoszenie konkursu ma nastąpić 11 grudnia. Od tego dnia potencjalni uczestnicy będą mieli tydzień na złożenie wniosku o dopuszczenie do udziału. Wyniki kwalifikacji zostaną ogłoszone 23 grudnia, następnie do 8 stycznia 2016 r. będzie można zadawać pytania w sprawach związanych z regulaminem. Gotowe koncepcje muszą trafić do Biura Architekta Miasta do godziny 10.00 15 lutego. Ogłoszenie wyników zapowiedziano na 26 lutego. W trzy dni później ma odbyć się jeszcze dyskusja pokonkursowa.

Laureat pierwszej nagrody może liczyć na 50 tysięcy złotych, zdobywcy dwóch kolejnych miejsc otrzymają odpowiednio 25 i 15 tysięcy, a wyróżnień – łącznie 10 tys. zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5